OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Pisz

Ostatnia zmiana: 2017-01-17

Opis ogólny
Opis ogólny: Dzięki wichurze z 4.07.2002r. przeżywa towarowy boom :O (info: breyt)

Obecnie wszystkie 6 torów na stacji jest zdatnych do eksploatacji. Obecnie używany jest 1 peron, kiedyś był 2 i jeszcze 1 połówkowy przy budynku. Semafory wszystkie kształtowe, tarcze ostrzegawcze świetlne. (info: Tomasz Sokołowski, 2005-01-22)

Ostatni pociąg wyjedzie do Pisza 2007-01-31 -------------------------------------------------------------------------------- Do Pisza wjedzie dziś ostatni pociąg pasażerski. Pociąg relacji Olsztyn-Pisz przybędzie o godz. 17.30. Od 1 lutego trasa z Olsztyna w tym kierunku zostanie skrócona o 57 kilometrów i będzie się kończyć w Szczytnie - podaje Polskie Radio Olsztyn. O likwidacji kolejowych przewozów pasażerskich na linii Szczytno-Ruciane-Pisz zdecydowały względy ekonomiczne - powiedział członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, Adam Żyliński. Dodał, że pociąg zostanie tymczasowo zastąpiony autobusem. Z decyzją nie godzą się piscy samorządowcy. Jeszcze dziś o możliwości przywrócenia połączeń kolejowych na trasie Pisz-Olsztyn starosta powiatowy i burmistrz Pisza będą rozmawiać z przedstawicielem zarządu województwa. (info: Paweł Szrajber, 2007-01-31)

Ruch towarowy nadal jest prowadzony choć w minimalnej ilości. (info: Krzysztof Marciniak, 2007-07-01)

Pociąg wrócił do Pisza We wtorek 1 stycznia po blisko rocznej przerwie Pisz odzyskał kolejowe połączenie z Olsztynem. Specjalnej fety z tej okazji nie było, pierwszy pociąg osobowy witała na peronie jedynie garstka mieszkańców miasta. Pierwszy osobowy na stację w Piszu wjechał zgodnie z rozkładem o 18.33 Fot. Wojciech Stawecki Na stację w Piszu pociąg wjechał zgodnie z rozkładem o 18.33. Ze wznowionego połączenia pierwszego dnia Nowego Roku skorzystało około 30 podróżnych, na piskiej stacji wysiadło ponad dziesięć osób. - Dziś nie kursują autobusy, więc ten pociąg spadł nam jak z nieba. Mieliśmy czym wrócić z sylwestra - mówili młodzieńcy, którzy wraz z innymi pasażerami wysiedli w Piszu. Pierwszy pociąg po wznowieniu połączeń Olsztyn - Pisz, Pisz - Olsztyn przyszło powitać przeszło dziesięć osób. Zbytniej fety z tej okazji nie było, najmłodsi trzymali w rękach zimne ognie. - Walczyłam o to by pociągi do nas wróciły, w tej sprawie pisałam nawet do ministra, więc musiałam tu przyjść, nie mogło mnie zabraknąć - mówiła pani Zegarowicz, która na stację przyszła z wnukami. - Szkoda, że wznowienie połączeń było tak mało nagłośnione. Dużo ludzi jeszcze nie wie, że znów do Pisza jeździ pociąg. Dla mnie jednak jest to radosna nowina i dobra wróżba na Nowy Rok. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom PKP na stacji nie ma jeszcze kasy, nie ma też poczekalni. - Bilety można kupić w pociągu bez specjalnych dopłat. Z czasem powinno się to zmienić. Zmianie ulegnie też prędkość jazdy, ale to będzie możliwe dopiero po zakończeniu remontu torowiska - mówili konduktorzy pierwszego osobowego do Pisza. - Dziś jechało się nam tak jak dawniej, no może jednak odrobinę szybciej. Jeśli tory do Szczytna zostaną naprawione, do Olsztyna z Pisza można będzie dojechać w półtorej godziny, ale na to trzeba jeszcze trochę poczekać. Dziś pociąg z Pisza do Olsztyna jedzie blisko 2,5 godziny. Odjazd z Pisza o 4.57 (ze Szczytna 6.30), w Olsztynie będziemy o godz. 7.25. Powrót, czyli wyjazd z Olsztyna o 15.55 (w Szczytnie godz. 17). Planowo na stacji w Piszu wysiądziemy o 18.33. (info: Paweł Szrajber, 2008-01-05)

Opis infrastruktury: Pomalowano na nowo tablice z nazwami miejscowości na odcinku Pisz-Szczytno. Poprzednio białe tło i czarne litery, obecnie granatowe tło i białe litery. (info: Paweł Szrajber, 2008-01-05)

Opis budynków: Budynek dworca obecnie wynajmowany za zakład szklarski. Wg tablicy mieści się tu także kasa towarowa PKP. Stan budynku dość dobry. (info: Krzysztof Marciniak, 2007-07-01)
Dane tabelaryczne
Województwo: warmińsko-mazurskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: adaptowany do innych celów
lokomotywownia: była, ale obecnie już nie istnieje
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa
semafory: kształtowe
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nieużywana zdewastowana
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 2
kody: EPA:5100800
HAFAS:5100191
IBNR:436
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  0,000 Pisz – Orzysz  
  0,000 Pisz – Kolno  
  101,991 Olsztyn Główny – Ełk (219)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Snopki (woj. warmińsko-mazurskie) 2,27 km
Pisz Wschodni (woj. warmińsko-mazurskie) 4,00 km
Trzonki (woj. warmińsko-mazurskie) 5,30 km
Wilki (woj. warmińsko-mazurskie) 6,72 km
Kałęczyn Mazurski (woj. warmińsko-mazurskie) 9,87 km
Szeroki Bór (woj. warmińsko-mazurskie) 9,93 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Pisanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.

Komentarze:

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Pisz

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...