OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Koluszki

Ostatnia zmiana: 2019-06-21

Opis ogólny
Słuszny napis maja kibice z Koluszek na jednej fladze piłkarskiej" miasto pocięte torami" to miasto po prostu trzeba zobaczyć przez taki fenomen (info: michal, 2006-08-18)

Przejście podziemne w budowie, wieża wodna istnieje i ma sie dobrze, aczkolwiek nieczynna i miasto nie ma pomysłu na zagospodarowanie (były pomysły stworzenia w niej mieszkań ale koszta adaptacji przewyższyły zyski) (info: Klocu, 2007-08-25)
Od miesięcy wczesno-wiosennych trwa przebudowa peronów, torowisk, zwrotnic, sygnalizacji dworca PKP Koluszki. Ulega przebudowie strona tzw. "łódzka". Przebudowie ulegają też tory boczne. Tory manewrowe po stronie łódzkiej już zostały zlikwidowane. Obecnie trwa budowa przejścia podziemnego łączącego obie strony miasta z wyjściami na perony. Po wybudowaniu przejścia podziemnego zostanie zlikwidowany tzw. "most". Na myśl o likwidacji "mostu" serce już boli z uwagi iż Koluszki nad dworcem PKP zawsze miały most, a był okres czasu że były aż dwa mosty. (info: J.Jędrzejek, 2007-09-25)
Dane tabelaryczne
Województwo: łódzkie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: była, ale obecnie już nie istnieje
zadaszenie peronów: wiata nad peronem
przejście podziemne: czynne
kasa: czynna
przejście nadziemne: W dniu 27.05.2008 roku pracownicy Pociągu Ratunkowego - Zakładu Linii Kolejowych w Łodzi przystąpili do demontażu mostu - kładki dla pieszych. Tego samego dniu udostępniono podziemne przejście dla pieszych. Został zakończony ponad 100 letni okres nazywania mieszkańców Koluszek mieszkających po przeciwnych stronach torów kolejowych "ZAMOŚCIAKI". Również zniknie określenie: "ZA MOSTEM". Chyba nie przyjmą się nowe określenie związane z wybudowanym tunelem: "ZA TUNELEM", "ZATUNELAKI".(info od: J.Jędrzejek, 2008-05-30)

2006: Kładka, czyli popularny most, jest drugim po "Grzybku" miejscem, bardzo charakterystycznym i rozpoznawalnym w Koluszkach. Jego istnienie od wielu pokoleń dzieli nasze zacne miasteczko na dwie części (część "starszą" miasta od nowej). Powiedzenie - idę "za most", jest używane po obu stronach, choć od zawsze bywa to kwestią naszych lokalnych sporów o to, kto właściwie mieszka za mostem. (info: Jacek Saganowski)
wieża wodna: nieużywana w stanie dobrym
perony: Perony: 3
Krawędzie peronowe: 6
kody: EPA:5100047
HAFAS:5100024
IBNR:76
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  105,194 Warszawa Centralna – Katowice (1)  
  26,197 Łódź Fabryczna – Koluszki (17)  
  0,624 Koluszki – Mikołajów (534)  
  1,411 Żakowice Południowe R 7 – Koluszki (535)  
  Wykno – Koluszki  
  Koluszki – bocznice i łącznice  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Żakowice Południowe R 7 (woj. łódzkie) 1,72 km
Koluszki R145/154 (woj. łódzkie) 1,85 km
Koluszki R 155 (woj. łódzkie) 2,17 km
Słotwiny (woj. łódzkie) 3,22 km
Żakowice (woj. łódzkie) 3,29 km
Żakowice Południowe (woj. łódzkie) 3,77 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

Stacja kolejowa Koluszki

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...