OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Biała koło Piszu

Ostatnia zmiana: 2019-03-11

Opis ogólny
Opis ogólny: Krótkie zadaszenie wystające z budynku stacyjnego, nad fragmentem przylegajacego peronu. (info: Andrzej Wysocki, 2005-06-29)

Opis infrastruktury: Stacja posiada dwa perony. Jednak do wymiana pasażerów mogła odbywać się tylko na dwóch krawędziach peronowych. Drugi, ziemny peron posiada tylko jedną utwardzoną krawędź. Dodatkowe tory niezdatne do eksploatacji. Świadczyć o tym mogą rozmontowane przez PKP zwrotnice, jak również powyrywane i porozrzucane śruby mocujące szyny do podkładów. Infrastruktura stacji ogólnie przystosowana była do znacznych przewozów towarowych. Świadczy o tym nie tylko magazyn (wzmianka poniżej), ale także długa betonowo-kamienna rampa leżąca za torami, a naprzeciw budynku dworca. Kilkadziesiąt metrów dalej, w stronę zachodnią (kier. Pisz) znajduje się nastawnia. W czasie funkcjonowania stacji podawała sygnały kształtowym semaforom (obecnie wszystkie zdemontowane). Budynek zabezpieczony przed wandalizmem przegrywa z czynnikami atmosferycznymi, gdyż pokrycie dachowe jest miejscowo niekompletne. Wszystkie pędnie zarówno te wychodzące z nastawnii i z dworca zniszczone. (info: Paweł Szrajber, 2007-03-22)

Opis budynków: Pomieszczenia budynku stacyjnego opuszczone. Kiedyś w miejscu gdzie znajdowała się kasa i poczekalnia funkcjonował sklep z częściami do maszyn rolniczych. Budynek ogólnie w stanie dobrym. Jedno z wyjść na perony zamurowane. Tuż nad nim znajduje się dobrze zachowany napis z nazwą stacji. Okna w pomieszczeniach dyżurnego ruchu zabezpieczone szczelnie zbitymi deskami. W pozostałej części budynku część okien zakratowana, a co najważniejsze żadne szyby nie zostały powybijane. Do części dla podróżnych i obsługi przylegają także: magazyn oraz część mieszkalna. Rampa dużego magazynu towarowego kryta wiatą o konstrukcji drewnianej (wcześniej ktoś błędnie podał, że jest to zadaszenie peronu). (info: Paweł Szrajber, 2007-03-22)
Dane tabelaryczne
Województwo: warmińsko-mazurskie
dodatkowe tory: rozebrano
budynki: zamknięty w stanie dobrym
lokomotywownia: była, ale obecnie już nie istnieje
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa (przyszłościowo)
semafory: kształtowe zlikwidowane
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: była, ale obecnie już nie istnieje
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 1
kody: EPA:5100848
IBNR:1041
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  121,070 Olsztyn Główny – Ełk (219)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Drygały (woj. warmińsko-mazurskie) 7,67 km
Kaliszki (woj. warmińsko-mazurskie) 9,15 km
Pogorzel Wielka (woj. warmińsko-mazurskie) 13,18 km
Stare Guty (woj. warmińsko-mazurskie) 16,66 km
Bajtkowo (woj. warmińsko-mazurskie) 22,81 km
Kałęczyn Mazurski (woj. warmińsko-mazurskie) 24,09 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Pisanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.

Komentarze:

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Biała koło Piszu

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...