OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Nowy Bieruń

Ostatnia zmiana: 2018-01-01

Legenda (Wygenerowano dnia: 2020-07-06) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2020-07-01)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 Bogumił Kulpa (2017-07-23 23:20:39)
    Warto w opisie dodać, iż z początkiem 2017 r. oddano na stacji kolejowej Nowy Bieruń do użytku trzy nowe wiaty, zamontowano dwie 2-stronne metalowe ławki pod pierwszą z trzech wiat, wymieniono tablice z nazwami stacji i kierunków odjazdu oraz zmieniono lokalizację gabloty zawierającej rozkład jazdy i informacje dla podróżnych. Na uwagę zasługuje również odmalowane przejście podziemne, które wzbogacono o nowe tablice informacyjne oraz gablotę z rozkładem jazdy i komunikatami. Witam serdecznie!

    Na szczególną uwagę zasługuje również wyremontowana wiata stanowiąca zadaszenie schodów do przejścia podziemnego. W trakcie prac remontowych odświeżono także linię bezpieczeństwa po obu krawędziach peronu.

    Niestety, budynek dworca nadal niszczeje. Aktualnie jest zamieszkane przez starsze, bardzo miłe małżeństwo, które zajmuje 1. piętro budynku. Prawdopodobnie są to byli pracownicy kolei. Starszego Pana czasem spotkam podczas spaceru i zamienię z nim kilka słów. Oboje wierzymy, iż uda się przywrócić dawną funkcjonalność zabytkowego dworca w ramach projektu rewitalizacji linii kolejowej Oświęcim-Nowy Bieruń-Bieruń Stary-Tychy-Orzesze. Wprawdzie informacje z katowickiego Urzędu Marszałkowskiego z początku lipca br. w sprawie realizacji w/w przedsięwzięcia prawdopodobnie odsuwają go w czasie aż do 2023 roku, o ile nie później, to mimo to wierzymy, iż uda się przywrócić dawno zlikwidowane połączenie.

    Pozdrawiam gorąco!

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Nowy Bieruń

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...