OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Jasice

Ostatnia zmiana: 2019-10-18

Opis ogólny
Opis ogólny: Stacja powstała na miejscu rampy załadowczej. Głównym towarem ładowanym był fosforyt wydobywany w odległej o 20 km kopalni w Annopolu nad Wisłą, oraz w miejscowości Chałupki. Z czasem rampa przerodziła się w stację, obok której wybudowano w latach 50 tych Przemiałownię fosforytów. Po prawej stronie toru 1 wybudowano tor załadunkowo-wyładowczy przy wybrukowanym placu oraz przy wysokiej rampie. W latach 60tych i 70tych nadawców oraz odbiorców towarów było tylu że praca na rampie odbywała się na dwie zmiany. Kres stacji nastąpił w momencie wybudowania oraz oddania do eksploatacji odległej o 3 km. st. Ożarów Cementownia. Stację na początku lat 80tych przemianowano na przystanek osobowy. (info: Zbyszek Wójcik, 2004-12-16)

Świetność tej ładnej kiedyś małej stacji dawno już przemineła,ale oglądając budynek oraz miejsce jego usytuowania,niekture detale urbanistyczne,odnosi się wrażenie uśpienia i zahibernowania. Ten budynek znów ożyje. (info: Zbyszek, 2006-01-01)

Opis infrastruktury: Na terenie byłej stacji Jasice znajduje się duży plac załadunkowy o nawierzchni brukowej z wysoką rampą boczną,dwa perony w stanie dobrym. (info: Zbyszek, 2006-01-01)

Opis budynków: Budynek stacji:parter czyli poczekalnia,kasa,kancelaria zawiadowcy,pomieszczenia gdzie kiedyś był nawet mały bar i podawano piwo oraz pomieszczenie techniczne są zabezpieczone przed dewastacją oraz piętro budynku zamieszkałe. Budynek magazynowy murowany stan dobry (info: Zbyszek, 2006-01-01)
Dane tabelaryczne
Województwo: świętokrzyskie
dodatkowe tory: rozebrano
budynki: zamknięty w stanie dobrym
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: kształtowe zlikwidowane
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: IBNR:2090
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  209,315 Łódź Kaliska – Dębica (25)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Ożarów Cementownia (woj. świętokrzyskie) 3,98 km
Drygulec (woj. świętokrzyskie) 5,86 km
Jakubowice (woj. świętokrzyskie) 5,96 km
Pisary (woj. świętokrzyskie) 11,43 km
Ćmielów (woj. świętokrzyskie) 11,52 km
Stary Garbów (woj. świętokrzyskie) 16,43 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Jasice

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...