OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ożarów Cementownia

Ostatnia zmiana: 2019-12-22

Opis ogólny
Opis ogólny: Stacja obsługuje bocznice cementowni "Ożarów"- jakieś 5km w kierunku północnym. (info: zbig.34, 2005-04-24)

Teren stacji ,infrastruktura jak i teren okoliczny świetnie nadaje się na zorganizowanie tutaj czegoś w rodzaju centrum logistycznego na teren np. Polski południowo-wschodniej,większej bazy przeładunkowej np. kontenerowej dla trasportu kombinowanego. (info: Zbyszek, 2006-01-01)

Opis infrastruktury: Stacja posiada tor za i wyładunkowy przy rampie o nawierzchni asfaltowej o długości 300 m i o nawierzchni z płyt betonowych o dł. 200 m ,możliwość rozbudowy.2 tory główne zasadnicze,8 torów głównych dodatkowych 2 tory boczne 2 tory wyciągowe po obu stronach stacji o minimalnym pochyleniu w kierunku układu torowego stacji przystosowane do rozrządu płaskiego metodą rzutu Stan torów jest dobry w ciągłej eksploatacji. Stacja posiada własny system wodociągowo kanalizacyjny z własną studnią głębinową oraz hydrofornią z układem sanitarnym zamkniętym który jest czynny tylko dla potrzeb budynku stacyjnego. Układy te na nastawni dysponującej oraz SKP są nieczynne, można je odnowić. (info: Zbyszek, 2006-01-01)

Opis budynków: W budynku stacyjnym mieszczą się:odprawa techniczno-handlowa pociągów,magazyn towarowy,kasa towarowa,rewident wagonowy. Stan budynku jest bardzo dobry,budynek posiada wolne pomieszczenia. Nastawnia dysponująca przekażnikowa typowa kurza stopka z lat 70-tych stan dobry, posterunek SKP piętrowy murowany stan dobry (info: Zbyszek, 2006-01-01)
Dane tabelaryczne
Województwo: świętokrzyskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: świetlne
przejście podziemne: nie ma i nie było
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  206,230 Łódź Kaliska – Dębica (25)  
  Cementownia Ożarów  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Drygulec (woj. świętokrzyskie) 1,89 km
Jasice (woj. świętokrzyskie) 3,98 km
Ćmielów (woj. świętokrzyskie) 7,59 km
Jakubowice (woj. świętokrzyskie) 9,79 km
Brzustowa Opatowska (woj. świętokrzyskie) 12,87 km
Krzemionki (woj. świętokrzyskie) 14,61 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Ożarów Cementownia

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...