OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Czechowice Dziedzice

Ostatnia zmiana: 2016-06-27

Opis ogólny
Opis infrastruktury: Nad peronem 1 (przylegającym do budynku stacyjnego) daszek przymocowany do budynku, nad peronem drugim normalna wiata, na peronie trzecim małe wiaty typu przystankowego. (info: Andrzej Wysocki, 2005-04-16)
Dane tabelaryczne
Województwo: śląskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: używana
zadaszenie peronów: wiata nad peronem
semafory: świetlne
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: czynna
przejście nadziemne: czynne
wieża wodna: istnieje lub istniała, stan obecny nieznany
perony: Perony: 3
Krawędzie peronowe: 5
kody: EPA:5100021
HAFAS:5100251
IBNR:23
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  46,664 Trzebinia – Zebrzydowice (– Petrovice u Karviné)(93/478)  
  44,203 Katowice – Zwardoń (– Skalité Serafínov) (139/489)  
  Czechowice Dziedzice – Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Czechowice Dziedzice Przystanek (śląskie) 2,04 km
Most Wisła (śląskie) 2,26 km
Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia (śląskie) 2,77 km
Czechowice Dziedzice Południowe (śląskie) 3,32 km
Goczałkowice Zdrój (śląskie) 3,77 km
Ochodza (śląskie) 4,47 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Czechowice Dziedzice

Do zapisu

Koronowskie Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki "Szczęśliwa Dolina" zaprasza na spotkanie w Dniu Kolejarza na stacji PKP Koronowo (25 listopada 2017 godzina 13:00, ul. Dworcowa 60). Będzie to spotkanie wspomnieniowe przy kawie z kolejarzami którzy kiedyś pracowali na linii kolejowej 241 i stacjach przy niej położonych. Wstęp jest bezpłatny a uroczystość wspiera koronowska cukiernia Nitka oraz Urząd Miasta.


Na prośbę organizatorów zamieszczam link do informacji o rajdzie pieszym po zlikwidowanej trasie kolejowej 411. Może ktoś się skusi? https://www.facebook.com/trip411/


Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...