OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Chałupki

Ostatnia zmiana: 2020-11-03

Legenda (Wygenerowano dnia: 2021-11-29) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2021-09-01)

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 Andrzej Wysocki (2020-08-17 00:13:27)
    Nowiny Raciborskie, sobota 3.04.1909, rocznik 21, nr 40, strona 3 z 12:
    "— Z Raciborskiego. W etacie państwowym na rok przyszły wstawiono pomiędzy innemi także 5 milionów 890 tys. mrk. jako pierwszą ratę na budowę kolejki z Chałupek przez Hulczyn do Niem. Krawarzo, z linią poboczną z Hulczyna do Haci. Tem samem budowa tak długo oczekiwanej kolejki zdaje się być zapewnioną, a prace przedwstępne prawdopodobnie niezadługo się rozpoczną. Potrzebę budowy tei linii kolejowej uzasadnia rząd tem, iż wskutek jej braku ludność miejscowa staje się coraz więcej ekonomicznie zależną od pogranicza austryackiego; z powiatu raciborskiego bardzo dużo robotników szuka zarobku za pruską granicą; przemysł mimo naturalnego bogactwa górniczego nie może się rozwinąć, a jedyna kopalnia węgla z tej strony granicy należy do towarzystwa austryackiego."

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Chałupki

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...