OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Chełm Miasto

Ostatnia zmiana: 2021-05-20

Opis ogólny
Przystanek PKP Chełm Miasto powstał już w latach 50-tych, prawdopodobnie w latach 1955-56. Przez okres dwóch lub trzech lat na trasie Chełm-Warszawa Wschodnia kursował pociąg pośpieszny o napędzie spalinowym, składający się z dwóch jednostek, popularnie nazywany lux-torpedą, zatrzymujący się na tym przystanku. Wagony nie miały przedziałów. (info: Lech Radwański, 23-07-2014)
Dane tabelaryczne
Województwo: lubelskie
dodatkowe tory: nie ma i nie było
budynki dworcowe: Budynek przystanku PKP stanowił drewniany barak, położony po przeciwnej stronie niż obecny dworzec (po zachodniej stronie torów). Składał się z poczekalni dla podróżnych i kasy. (info: Lech Radwański, 23-07-2014).

2011-08: Budynek dworca w opłakanym stanie. Do końca 2011 roku planowana modernizacja budynku oraz peronu. PKP zapewnia także, że w przyszłości stacja zostanie rozbudowana o drugi peron oraz nowy o wiele większy budynek dworca. (info: Damian)
budynki obsługi taboru: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa
semafory: nie ma i nie było
dojście na perony (przejścia nad i podziemne, windy…): Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: nieczynna
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5100768
IBNR:2045
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  245,941 Warszawa Wschodnia – Dorohusk (7)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Znajdź stacje w pobliżu

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj wypowiedzi należą bezpośrednio do ich autorów i nie stanowią treści informacyjnej tej strony.

  • #1 Kamil (2022-07-19 17:46:58)
    Na stacji Chełm Miasto są semafory.
  • #2 (odp. na #1) Targosik (2022-07-19 22:23:07)
    Ale to jest przystanek, nie stacja.
  • #3 Błażej Kopka (2022-07-20 00:04:38)
    A po co semafory na przystanku osobowym? One chyba już dotyczą innego punktu na linii...
  • #4 Michał G (2022-07-20 12:28:07)
    To są semafory podg Uherka, a Chełm Miasto nie posiada USRK.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Chełm Miasto

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...