OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Fronołów

Ostatnia zmiana: 2016-09-14

Opis ogólny
Opis ogólny: Nazwa miejscowości Fronołów pochodzi od rosyjskiejo nazwiska Fronołow. Człowiek ten zdaje się zaprojektował most na rzece Bug. Kiedyś istniał tylko jeden tor na drewnianym moscie. Teraz są dwa na żel-bet. Ponoć w miejscu gdzie teraz się znajduje ośrodek wypoczynkowy (dawny PKP) był ośrodek uzdrowiskowy. Miałem też informacje, że istniały niewielkie bocznice (może wąskotorowe... tego nie wiem) (info: WoyteckWit)

Kasa biletowa, została zamknięta, po czym (kilka m-cy później) się spaliła w wyniku uderzenia piorunu. Semafory kszt. były (są jeszcze ślady!). Od 2.08.2004 czynny tylko peron przy torze nr 2 - tor nr 1 zamknięty na odcinku Platerów-Siemiatycze (wiadukt pomiędzy rzeka Bug a Siemiatyczami nad szosą Siemiatycze - Adamowo/Mielnik grozi zawaleniem).

Na torze nr 2 na moście nad rzeką Bug w maju byl pożar (spalona część podkładów) - ograniczenie 15km/h (info: bohun)

Nazwa miejscowości Fronołów pochodzi od rosyjskiejo nazwiska Fronołow. Człowiek ten zdaje się zaprojektował most na rzece Bug. Kiedyś istniał tylko jeden tor na drewnianym moscie. Teraz są dwa na żel-bet. Ponoć w miejscu gdzie teraz się znajduje ośrodek wypoczynkowy (dawny PKP) był ośrodek uzdrowiskowy. Miałem też informacje, że istniały niewielkie bocznice (może wąskotorowe... tego nie wiem) (info: WoyteckWit)

Moge potwierdzia istnienie oorodka uzdrowiskowego dla gruzlikow PCK (zniszcony w czasie wojny) - teren na ktorym sta3 oorodek PKP do dzis nalezy do PCK i jest dzierzawiony. OsrodekPKP zlikwidowany 31.12.1997. Waskotorowka byla, sa jeszcze stare nasypy. Takze bylduzy tartak.

I jeszcze jedno. Nazwa, tak jak napisal kolega wywodzi sie od rosyjskiego generala Fronolowa, natomiast miejscowosci o takiej nazwie w okolicy nie ma i nie bylo. przystanek jest w miejscowosci Mierzwice Kolonia.

bohun (info: bohun)

Odnośnie wąskotorówki, moja babcia twierdzi, że przed wojną był tu tramwaj konny, który woził kuaracjuszy ze stacji do ośrodka... (info: macbed, 2006-02-13)

Była tu wąskotorówka w czasach 1 wojny światowej zbudowana przez Niemców do pozysku drewna w pobliskich lasach. Po spłonięciu tartaku w końcowej fazie wojny nie eksploatowana i rozebrana w okresie międzywojennym.(info od: tomasz, 2009-03-13)
Dane tabelaryczne
Województwo: mazowieckie
dodatkowe tory: rozebrano
budynki: był, ale już nie istnieje
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa
semafory: kształtowe zlikwidowane
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5101050
IBNR:1122
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  53,448 Siedlce – Siemianówka (– Свислочь) (31)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Siemiatycze (woj. podlaskie) 3,50 km
Sarnaki (woj. mazowieckie) 6,66 km
Sycze (woj. podlaskie) 10,41 km
Platerów (woj. mazowieckie) 13,48 km
Nurzec (woj. podlaskie) 19,90 km
Stasinów (woj. lubelskie) 22,13 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Pisanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.

Komentarze:

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Fronołów

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...