OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Duszniki-Zdrój

Ostatnia zmiana: 2021-11-11

Opis ogólny
Opis ogólny: W ciągu roku szkolnego jeden pociąg dziennie przez cały tydzień + jeden kursujący w piątki i niedziele (oba osobowe Kłodzko - Kudowa) W wakacje ilość zwiększa się o 250% - dochodzą 2 pociągi z Warszawy (nocny i dzienny), oraz nocny z Gdyni przez Poznań. (info: Adam Kamiński, 2007-09-13)

Opis infrastruktury: Obecnie stoi jeszcze rampa towarowa, jednakże tor przy niej jest mocno zarośnięty. Tor główny dodatkowy za peronem 2 również zarośnięty, według mnie nie nadający się do użytku, tym bardziej, że zlikwidowano przy nim semafory wyjazdowe. Tor dodatkowy, leżący "na przedłużeniu" peronu 1 jest zwykłym żeberkiem, bez możliwości wyjazdu w stronę Kłodzka. (info: Adam Kamiński, 2007-09-13)

Opis budynków: Budynek dworca w dość dobrym stanie, obecnie częściowo zaadaptowany na sklep z artykułami budowlanymi. W kasie wisi kartka "Kasa nieczynna od? grudnia 2004 do odwołania". W budynku znajduje się pomieszczenie dyżurnej ruchu, która w wolnej chwili (a jest ich sporo) dzierga na drutach:) Nad drzwiami wyjściowymi na perony wisi z kolei plakat, informujący o świętowaniu 100 lecia Dusznik w roku 2002. Czas się tu ewidentnie zatrzymał kilka lat temu… (info: Adam Kamiński, 2007-09-13)

W budynku dworca w poczekalni mieści się skład z materiałami budowlanymi, druga część składu mieści się w magazynie kolejowym, kasa nieczynna.
Dane tabelaryczne
Województwo: dolnośląskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: adaptowany do innych celów
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: wiata nad peronem
semafory: świetlne
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: zlikwidowana lub nieczynna
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: Na skalnym zboczu naprzeciw rampy towarowej (po drugiej stronie torów) widoczne są pozostałości fundamentów po wieży oraz schody prowadzące do wieży wodnej i mur oporowy przy wieży. Ośmiokątna wieża wodna była zbudowana z cegieł, zaopatrywała w wodę budynki stacyjne, żuraw (może dwa żurawie) oraz kilka budynków poniżej stacji. Wieża była ośmiokątna (nie sześciokątna jak napisano w informacji (patrz „POD SEMAFORKIEM - stacja Duszniki Zdrój”, kliknąć miniaturkę Koleje Żelazne Ziemi Kłodzkiej”), zresztą widać to także na planie stacji z 1938 r., na tym planie widoczne są także schody do wieży wodnej i mur oporowy wokół wieży wodnej (pięć boków ośmiokąta). Wieża wodna jest widoczna w galerii na Starej pocztówce. Teren stacji kolejowej z lotu ptaka. (info: Bolesław Wojtyniak, 12-12-2009).
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: EPA:5100017
HAFAS:5100008
IBNR:35
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  22,137 Kłodzko Nowe – Kudowa Zdrój (– Náchod) (309)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Kulin Kłodzki (woj. dolnośląskie) 6,80 km
Szczytna (woj. dolnośląskie) 7,11 km
Radków (woj. dolnośląskie) 10,14 km
Ratno Górne (woj. dolnośląskie) 11,29 km
Lewin Kłodzki (woj. dolnośląskie) 12,37 km
Ratno Wambierzyce (woj. dolnośląskie) 12,63 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Duszniki-Zdrój

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...