OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Deszczno

Ostatnia zmiana: 2021-07-22

Opis ogólny
Opis ogólny: Pomimo, iż na stacji Deszczno zatrzymują się autobusy szynowe łączące tą dużą wieś z Gorzowem Wielkopolskim ruch pasażerski jest znikomy. Prędzej można spodziewać sie pasażera w stronę Skwierzyny, niż Gorzowa. Podróżnych udających się w stronę miasta wojewódzkiego prawie w całości przejęła gorzowska komunikacja miejska. (info: wasiukibic, 2007-07-26)
Dane tabelaryczne
Województwo: lubuskie
dodatkowe tory: rozebrano
budynki: adaptowany do innych celów
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: kształtowe zlikwidowane
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: zlikwidowana lub nieczynna
nastawnie, strażnice, posterunki: zlikwidowana nastawnia dysponująca w przybudówce do budynku dworca
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5100923
IBNR:7102
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  65,383 Zbąszynek – Gorzów Wielkopolski (367)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Gorzów Wielkopolski Karnin (woj. lubuskie) 3,48 km
Gorzów Wielkopolski Zieleniec (woj. lubuskie) 5,94 km
Czechów (woj. lubuskie) 6,20 km
Łagodzin (woj. lubuskie) 6,60 km
Wawrów (woj. lubuskie) 6,79 km
Brzozowiec Gorzowski (woj. lubuskie) 6,96 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

 • #1 Jacek2004 (2020-04-07 18:04:37)
  Budynek dworca ma być przekształcony w centrum kultury o nazwie "Stacja Kultury Deszczno". Co ważne zachowano starą elewację dworca, dobudowano pawilon w kształcie wagonu, ma być też przeszklona weranda z której będzie można sobie popijać kawę i obserwować przejeżdżające pociągi :-) Ogólnie cieszy takie wykorzystanie dawnych budynków stacyjnych, z mojego podwórka podobne pomysły zostały zrealizowane w Stroniu Śląskim, Lądku Zdroju czy Jugowicach. Więcej na temat Deszczna https://gazetalubusk…
 • #2 ROPA Poznań (2020-04-08 18:15:04)
  Będąc w ub roku stałym gościem w Gorzowie często przejeżdżałem przez Deszczno już w końcu maja nie zdążyłem zrobić zdjęcia nawet z pociągu, ponieważ budynek był "osłonięty" płotem. Rozmawiałem osobiście z Szefem Projektu, poinformował On mnie, że prace zostaną zakończone do końca czerwca 2020, może się uda a jak nie to z niewielkim poślizgiem> Oby więcej takich pomysłów.
 • #3 Mario (2020-07-10 20:33:06)
  Dzięki za miłe słowa, jestem współtwórcą projektu "Stacji Kultury w Deszcznie", właśnie nad nim pracujemy.
  Budynek w nowej aranżacji będzie zawierał w sobie w częsci zachodniej (nowa dobudówka) bibliotekę, w części środkowej (piętrowej) na parterze czytelnię dziecięcą na piętrach zaś biura i zaplecze administracyjne), w części zachodniej salę dla ok 50 osób + przeszkloną czytelnię od strony torów.
  Wartość projektu to aktualnie (lipiec 2020) 3,3 mln zł z czego, 2,5 mln to środki unijne.
  Czynimy starania o zwiększenie projektu i doposażenie budynku stąd skończymy go w części budowlanej w zakładam do końca wakacji, później dojdzie wyposażenie, chcemy go udostępnić z początkiem 2021 r.
  W ramach działki gminnej wykonane zostanie zagospodarowanie terenu (ławki, zieleń niska) oraz parking od strony drogi.
  Równocześnie jesteśmy na etapie przejmowania północnej części działki na cele związane z droga gminną z pętlą autobusową co ma w przyszłości pozwolić na zagospodarowanie terenu od strony Deszczna, planujemy również pomóc w częściowym zagospodarowaniu peronu oraz posprzątaniu terenu.
  Planujemy, że w budynku dworca znajdować się będzie również ekspozycja poświęcona historii linii kolejowej Gorzów-Zbąszynek i Karnin-Rudnica-Kostrzyn, która przebiegała po naszej gmninie.
 • #4 ROPA Poznań (2020-07-16 18:03:23)
  Szkoda, ze jednak dopiero w 2021 bedzie koniec przebudowy, nie wiem czy dożyje. Jako senior teraz w pandemi nie poruszam się pociągami. Mimo to gratuluję.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Deszczno

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...