OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Łowyń

Ostatnia zmiana: 2017-08-09

Opis ogólny
Opis ogólny: Stacja Łowyń jest wciąż czynną ładownią drzewa skąd drzewo jedzie do Karlina (info: Jakub Sarbak, 24-04-2013)

Opis infrastruktury: Fizyczny brak krawędzi peronowej. Wszystkie elementy są wciąż używane i konserwowane. Jedynie bocznica kolejowa prowadząca do Christianapol - u jest nieużywana i zarośnięta. Brak szyn prowadzących do rampy załadowczej i pozostałości po koźle oporowym. (info: Jakub Sarbak, 24-04-2013)

Opis budynków: Budynek stacji jak i budynek gospodarczy w stanie dobrym. Niestety dom przy przejeździe kolejowym uległ pożarowi i czeka na remont dachu. (info: Jakub Sarbak, 24-04-2013)
Dane tabelaryczne
Województwo: wielkopolskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: adaptowany do innych celów
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: kształtowe zlikwidowane
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 1
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  12,878 Międzychód – Zbąszyń (373)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Lewice (wielkopolskie) 3,59 km
Głażewo (wielkopolskie) 3,76 km
Lewiczynek (wielkopolskie) 6,82 km
Gorzyń Wielkopolski (wielkopolskie) 8,77 km
Prusim (wielkopolskie) 9,06 km
Zachodzko (wielkopolskie) 9,16 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Łowyń

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...