OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Jelenia Góra Cieplice (dawna lokalizacja)

Ostatnia zmiana: 2020-04-24

Opis ogólny
Drewniane zadaszenie peronow zaniedbano i rozebrano. Była zajezdnia dla drezyny z betonowych płyt (rozebrano). Przybudówka do budynku stacyjnego - gaststätte(?), poczekalnia - czynna może do lat 60tych. Obecnie rozebrano. Były 2 perony w latach 70tych mijanka. Od strony stacji bez krawędzi. Ręczny dzwig korbowy mostowy 20t rozebrano w latach 90. Po reelektryfikacji byly min 3 tory pod prądem, teraz tylko 1. Wiele torow - bocznica do tzw. hal fabrycznych b.fabryki maszyn papierniczych ex.Fillner(?) werke (info: Bohdan Leonczuk, 2005-08-21)

Dodatkowe tory zostały rozebrane oprócz jednego przy drugim peronie, na który wjazdu zabrania wykolejnica. Po kiego grzyba zostawili ten drugi tor, skoro nie ma tam semafora, a i tak zarasta - nie wiem. Czyżby tam miała być dodatkowa mijanka po ewentualnym przywróceniu połączeń do Czech (plany są że pociąg pojedzie z Jeleniej Góry aż do Liberca)? Jeśli tak, to tor dodatkowy trzeba naprawić, a i peron jest w niezbyt dobrym stanie. I pomyśleć, że Cieplice to takie piękne uzdrowisko, a pasażerowie wysiadając z pociągu muszą oglądać nędzny widok stacji… (info: Marcin Czech, 30-09-2008)

Opis infrastruktury: Sądząc po zdjęciach wiatę rozmontowano okresie 1950-2000.
Dane tabelaryczne
Województwo: dolnośląskie
dodatkowe tory: są, niezdatne do eksploatacji
budynki: 2019: adaptowany do innych celów
2008-09: Budynek dworca w opłakanym stanie. Fatalna wizytówka dla tak pięknego uzdrowiska, tym bardziej, że na tymże przystanku zatrzymuje się każdy pociąg pośpieszny. Tylko Piechowice mają przed Szklarską Porębą taki status. Budynek ten jest przynajmniej do natychmiastowego odmalowania. Szkoda, że nikt nie dba o pasażerów wysiadających z pociągu po wielogodzinnej podróży. (info: Marcin Czech).
2005-08-15: Budynek zamknięty. (info: Andrzej Wysocki)
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: rozebrano wiatę nad peronem
semafory: kształtowe zlikwidowane
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: zlikwidowana lub nieczynna
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: 2020-01-17: Peron przy dworcu nie jest już używany, został wybudowany nowy peron, 200 metrów dalej, przy ulicy Lubańskiej (obok przejazdu kolejowo drogowego)

2005-08-19: Są dwa perony jednokrawędziowe, ale jeden z nich jest nieużywany. Prawdopodobnie tor przy nieużywanym peronie i tory dodatkowe zostały wyłączone z eksploatacji, co potwierdzać może brak semaforów. (info: Andrzej Wysocki)
kody: EPA:5100417
HAFAS:5100165
IBNR:6166
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  5,290 Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna (– Harrachov) (311/590)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Jelenia Góra Cieplice (woj. dolnośląskie) 0,43 km
Jelenia Góra Przemysłowa (woj. dolnośląskie) 2,65 km
Jelenia Góra Celwiskoza (woj. dolnośląskie) 3,42 km
Jelenia Góra Orle (woj. dolnośląskie) 3,52 km
Jelenia Góra Zachodnia (woj. dolnośląskie) 4,75 km
Jelenia Góra Sobieszów (woj. dolnośląskie) 5,19 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Jelenia Góra Cieplice (dawna lokalizacja)

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...