OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Żakowice (galeria)

Ostatnia zmiana: 2019-10-17

Aby zobaczyć wszystkie, lub dodać nowe zdjęcia, przejdź do galerii szczegółowej »

Obraz
fot. Andrzej Matusiak (2004-11)
opis ⇵
Obraz
fot. Dariusz Krysztofiak (2005-10-15)
opis ⇵
Obraz
fot. Przemysław i Aleksandra Król (2012-06-07)
opis ⇵
Obraz
fot. Przemysław i Aleksandra Król (2012-06-07)
opis ⇵

Aby zobaczyć wszystkie, lub dodać nowe zdjęcia, przejdź do galerii szczegółowej »

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 elasolo@o2.pl (2021-02-20 22:55:07)
    Przebudowa stacji i peronów w Żakowicach to tragedia. Największą stanowi 5 metrowy betonowy mur oddzielający tory od zabudowań. Nie rozumiem tego pomysłu. Wychowałam się w Żakowicach, mamy działkę, która znajduje się w odległości 50 m od torów mój dziadek był kolejarzem). Dzieciństwo, głównie wakacje spędzaliśmy siedząc przy torach licząc wagony towarowe, wielu, wielu składów, które w latach 60., 70. przejeżdżały w niezliczonych ilościach, pociągi międzynarodowe, pośpieszne, zwykłe jednostki, wszystko można było zobaczyć. Nigdy nam to nie przeszkadzało, było po prostu częścią krajobrazu. Za torami rozciąga się piękny las, teraz oddzielony murem. Hałas od betonu, kurz i bariera cyrkulacji powietrza to wszystko sprawia, że działka i wypoczynek na niej straciły urok. Wychodząc na spacer czuję się jak na spacerniaku więziennym. Zapraszam pomysłodawców tego murowanego tworu na spacer ul. Kolejową w Żakowicach, cudo po prostu. Żal pięknego, choć w ostatnim czasie zaniedbanego budynku stacji, drzew, które rosły na peronach i całego klimatu dawnej stacji w Żakowicach

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Żakowice

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...