OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Skierniewice Rawka

Ostatnia zmiana: 2019-06-21

Opis ogólny
Opis ogólny: W ramach modernizacji trasy kolejowej Warszawa - Łódź na odcinku Skierniewice - Radziwiłłów Maz. w I poł. 2011 r. całkowicie przebudowano infrastrukturę przystanku osobowego "Skierniewice Rawka". Przystanek również zmienił nazwę na P.O. Rawka. (info: Jacek Drabik, 25-04-2011)

Opis infrastruktury: Przed modernizacją p.o. Skierniewice Rawka posiadał 1 peron wyspowy. Krawędź przy torze nr 1 była prosta, natomiast krawędź przy torze nr 2 znajdowała się na łuku. Na peronie była duża wiata wraz z poczekalnią, szeregiem ławek pod zadaszeniem i wewnątrz oraz kasa biletowa czynna w normalnych godzinach pracy. Na pd-zach końcu peronu, od strony Skierniewic, znajdowało się przejście dla pieszych oraz przejazd kolejowy sterowany przez dróżnika z pobliskiej budki. Później przejazd wyposażono w automatyczne zapory. Na wysokości peronu znajdowały się tarcze przejazdowe odnoszące się do niestrzeżonego skrzyżowania z drogą leśną znajdującego się na skraju Bolimowskiego Parku Krajobrazowego (w stronę Warszawy). Po pożarze urządzeń sterujących sygnalizacją przejazdu tarcze usunieto a na przejeździe wprowadzono ograniczenie predkości, które później również usunięto po zapewnieniu dostatecznej widoczności).

Obecnie (kwiecień 2011)trwa modernizacja linii kolejowej nr 1 na odcinku Skierniewice - Radziwiłłów Mazowiecki. Rozebrano peron wyspowy i tor nr 2. Tymczasowo ruch odbywał się dwukierunkowo po torze nr 1, zastosowano również drewniany peron boczny położony bliżej P.Odg. Miedniewice na pd-zach. od przejazdu kolejowego. W jego miejsce budowany jest obecnie nowy peron boczny. Ruch odbywa się po zmodernizowanym torze nr 2, przy którym funkcjonuje już nowy peron boczny zlokalizowany na wysokości starego peronu wyspowego. Rolę kasy biletowej pełni tymczasowo (?) blaszany kiosk wzniesiony nieopodal starej budki dróżnika przejazdowego przy ulicy. (info: Jacek Drabik, 25-04-2011)

Opis budynków: Obecnie budowane są małe wiaty peronowe. Sprzedaż biletów odbywa się w blaszanym kiosku zlokalizowanym przy ulicy, nieopodal przejazdu kolejowego pomiędzy peronami. Obok przejazdu znajduje się stara, zdewastowana budka dróżnika. (info: Jacek Drabik, 25-04-2011)
Dane tabelaryczne
Województwo: łódzkie
dodatkowe tory: nie ma i nie było
budynki: był, ale już nie istnieje
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa
semafory: świetlne
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: czynna
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5103587
IBNR:1416
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  60,779 Warszawa Centralna – Katowice (1)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Miedniewice (woj. łódzkie) 1,31 km
Skierniewice SK1 (woj. łódzkie) 3,63 km
Długokąty (woj. mazowieckie) 7,34 km
Radziwiłłów Mazowiecki (woj. mazowieckie) 7,87 km
Skierniewice (woj. łódzkie) 8,19 km
Skierniewice, parowozownia (woj. łódzkie) 8,88 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Skierniewice Rawka

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...