OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Jackowice

Ostatnia zmiana: 2023-11-22

Opis ogólny
Opis infrastruktury: Budynek stacyjny to piękna bryła z czerwonej cegły, w stylu, pruskim. Choć niewielki, to miły dla oka, lub wręcz sympatyczny. W poczekalni dwa okienka kasowe, z ramą drewnianą, w luku. Na ścianach, wisiały, bodajże cztery zdjęcia, z turystycznych regionów Polski. Rok 1952. Podłoga drewniana. Drewno w kolorze ciemnego orzecha. lata 80-e Przed budynkiem, spory plac, z kępa drzew, po środku wyłożony kostką granitową, szaro-jasna. Po lewej stronie, mały budynek gospodarczy. W budynku zamieszkiwał , zawiadowca, i być może personel techniczny. Na pietrze. Dach , stacji spadzisty, kryty ,czerwona dachówką. (info: Wojtek, 2005-11-09)

Opis budynków: Stacja, posiadała ,pompę wodna, dla lokomotyw parowych, umieszczona, za przejazdem, ,przy budynku, rozdzielni. [?]Przy bocznicy. Jackowice, byly ostatnia stacja przed przekroczeniem granicy ,z Cesarstwa rosyjskiego, do Prus. Był jeden peron, miedzy torowiskiem, ,i polowa, przy budynku. Po stronie nowego peronu, bocznica, o długosci, standardowego pociągu. Trakcja parowa, parowa, na tej linii, istniała bodajże do początku lat 70-ych. (info: Wojtek, 2005-11-09)
Dane tabelaryczne
Województwo: łódzkie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki dworcowe: zamknięty w stanie dobrym
budynki obsługi taboru: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: mała wiata przystankowa
semafory: świetlne
dojście na perony (przejścia nad i podziemne, windy…): Przejście podziemne: czynne
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: zlikwidowana lub nieczynna
nastawnie, strażnice, posterunki: Jc
Jc1 zlikwidowana
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5101371
IBNR:1164
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  93,380 Warszawa Zachodnia – Kunowice (3)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Znajdź stacje w pobliżu

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj wypowiedzi należą bezpośrednio do ich autorów i nie stanowią treści informacyjnej tej strony.

  • #1 polo (2019-01-14 07:02:20)
    Stacja Jackowice położona jest ok. 1,5 km. na północny zachód od gminnej wsi Zduny, stanowiąc dla niej skomunikowanie z linią kolejową E20.
  • #2 Wujek Staszek (2022-07-15 16:30:16)
    26 grudnia 1968 doszło w okolicy stacji do wypadku https://youtu.be/PcY…
  • #3 Kamil (2022-07-19 21:03:56)
    Tak. Doszło do wycieku chloru i chyba 6 ofiar.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Jackowice

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...