OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Gdynia Grabówek

Ostatnia zmiana: 2014-02-18

Opis ogólny
Opis ogólny: Lokomotywownia Gdynia Grabówek powstała w listopadzie 1929. Obok niej znajduje sie wieża wodna oraz zasobnik do nawęglania parowozów zamknięte w połowie lat 80. Przy torach wyjazdowych z lokomotywowni znajdował sie też żuraw wodny, który został zdemontowany pod koniec lat 90 i ustawiony obok parowozu pomnika znajdującego się w centrum lokomotywowni. (info: eman, 2005-03-16)

----

Przejazd kolejowy został zlikwidowany nie w związku z otwarciem estakady (lata 70/80) lecz po jej kapitalnym remoncie w okolicach 98 roku - zbudowano wtedy przy okazji nowy dojazd do lokomotywowni oraz osiedla "Osada Kolejowa" od ul. Hutniczej i przejazd przestał być potrzebny - tak mi się wydaje. (info: rafał, 2006-11-28)

Lokomotywownia Grabówek znajduje się 800 metrów od przystanku (info: Mixer)

To jest zwykły przystanek SKM i nie należy do niego lokomotywownia. A przy stacji stoją tylko semafory SBL. (info: Michał Z.)

Są 4 semafory SHP (ale działa już tylko połowa z nich), 500 metrów z w stronę Gdyni Gł. kolejne semafory (6 lub 7) sterowane zdalnie z nastawni GO. Lokomotywownią "zarządza" nastawnia GO1, a nie jak podał kolega GPW. (info: Bartek Przeradowski, 2005-06-18)

Przy stacji od strony Rumi znajdował się przejazd kolejowy czynny do lat '90 , zlikwidowany po otwarciu estakady.Posiadał pełne zapory[drewniane] (info: Artur Skirtun , 2006-06-23)

1) Kasa biletowa z kioskiem została zamknięta 31.10.2008. Przystanek jako jeden z nielicznych (a może jedyny?) na linii 250 nie dość że nie ma kasy to jeszcze nie został wyposażony w automat biletowy, co jest dość dziwne biorąc pod uwagę dużą liczbę osób z niego korzystających. (info: rafał, 23-01-2010)

Opis infrastruktury: Moim zdaniem wieża wodna widoczna w oddali z przystanku nie jest jego częścią. Jest położona na terenie GPW, czy innego GP?.

(info: rafał, 23-01-2010)

Opis budynków: Budynek przystanku jest od 23 grudnia 2005 monitorowany systemem 7 kamer (6 kamer stałych: 2 w tunelu pod torami, dwie w poczekalni na poziomie peronu, 2 na peronie oraz jedna ruchoma nad peronem obejmuje zasięgiem sporą część peronu oraz ulicę Zakręt do Oksywia). Obraz z monitoringu jest bezpośrednio przekazywany do komisariatu Gdynia Chylonia oraz do SOK SKM w Gdyni Głównej. Taka ciekawostka, bo z tego co wiem, to jedyna stacja SKM której podgląd ma SOK SKM. Pozdro (info: rafał, 2006-11-28)
Dane tabelaryczne
Województwo: pomorskie
dodatkowe tory: nie ma i nie było
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: wiata nad peronem
semafory: świetlne
przejście podziemne: czynne
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nieużywana w stanie dobrym
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5101110
IBNR:5167
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  23,729 Gdańsk Główny – Rumia (250)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Gdynia Port (woj. pomorskie) 1,57 km
Gdynia Postojowa (woj. pomorskie) 1,68 km
Gdynia Obłuże Leśne (woj. pomorskie) 1,86 km
Gdynia Leszczynki (woj. pomorskie) 1,93 km
Gdynia Pogórze (woj. pomorskie) 2,05 km
Gdynia Stocznia (woj. pomorskie) 2,83 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Gdynia Grabówek

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...