OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Gdańsk Politechnika

Ostatnia zmiana: 2019-06-14

Opis ogólny
Opis ogólny: Budynek = kasa, brak poczekalni (info: Grzegorz PoMaH, 2004-10-07)
Dane tabelaryczne
Województwo: pomorskie
dodatkowe tory: nie ma i nie było
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: wiata nad peronem
semafory: świetlne
przejście podziemne: czynne
kasa: Nieczynna od dnia 29 grudnia 2017 r.
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 2
kody: HAFAS:5101117
IBNR:5154
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  2,520 Gdańsk Główny – Rumia (250)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Gdańsk Nowe Szkoty (woj. pomorskie) 0,23 km
Gdańsk Kolonia (woj. pomorskie) 1,18 km
Gdańsk Stadion Expo (woj. pomorskie) 1,60 km
Gdańsk Stocznia (woj. pomorskie) 1,95 km
Gdańsk Wrzeszcz (woj. pomorskie) 2,54 km
Gdańsk Główny (woj. pomorskie) 2,72 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Pisanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.

Komentarze:

 • #1 looodz (2018-02-08 15:18:50)
  masz poprawic to bo i tak juz masz malo obserwowanych przez te wieczne spory na tej stronie, prosze to skasowac by odrazu mozman bylo przejsc do galeri szczegolwej
 • #2 (odp. na #1) Marek Potocki (2018-02-08 17:16:20)
  Wygląda że się nie dogadamy. Wrzucenie 3 tysięcy zdjęć przez pół roku nie upoważnia cie do mówienia co mamy robić ze stroną, a czego nie. Ten pomysł krążył już od jakiegoś czasu i prędzej czy później i tak by wszedł w życie. Jak chcesz mieć galerię funkcjonującą na twoich zasadach, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ją samodzielnie założył. Tyle w temacie z mojej strony.
 • #3 (odp. na #2) do re mi (2018-02-08 20:53:07)
  Nie raz i nie dwa mówiło się już o potrzebie segregacji zdjęć przez samych autorów przed wrzuceniem ich do bazy. Efekt: większość to robi, jednak trafiają się przypadki, które wrzucają po X zdjęć wiat na jakiejś stacji i mają ogromne pretensje o to, ze jest jakieś ograniczenie, tudzież zdjęcia są zgłaszane do usunięcia i usuwane z bazy jako nic nie wnoszące. Sama tak miałam kilka razy i w ostatecznym podsumowaniu pretensje mogę mieć tylko do siebie. Baza jest z kolei skarbnicą wiedzy, którą dzielą się użytkownicy. Czasem dyskusje są bardzo zajmujące i przybliżają nam historię kolejnictwa w Polsce. Galerie są jedynie dodatkiem, który te zmiany dokumentuje i pokazuje na przestrzeni lat. Tak, że obrażanie twórcy Bazy jest równoznaczne z obrażeniem wszystkich jej użytkowników (tym samym autor anonimu "pouczającego" Marka obraza sam siebie).
  Marku, nie przejmuj się jednostkami. Ktoś zawsze musi w pewnym momencie posiać ferment, niestety. I takiemu ani prośbą, ani groźbą nic nie wytłumaczysz...
 • #4 (odp. na #3) Marek Potocki (2018-02-08 20:58:36)
  Dziękuję za miłe słowo :) Z jednej strony nie przejmuję się, a z drugiej staram się jakoś dotrzymać kroku otaczającej nas rzeczywistości (a dziś coraz częściej ludzie komunikują się za pomocą obrazków) i wypośrodkować różne punkty widzenia. Coraz bardziej restrykcyjne ograniczenia i limity daleko nie zaprowadzą, bo galerie cały czas rosną. Możemy to jedynie spowolnić. Stąd decyzja o zrobieniu tego foto-podsumowania, żeby mogły tam trafiać zdjęcia najbardziej wartościowe i najmilsze dla oka, a całość z detalami, filtrami i innymi szykanami można sobie obejrzeć jedno kliknięcie dalej.
 • #5 Michał Kłosowski (2018-02-08 21:16:09)
  To co się dzieje na Bazie w ostatnim czasie to wyłącznie, nazwijmy to, oznaka czasów współczesnych. Łatwość dostępu do sieci Internet, smartfony z wbudowanymi aparatami fotograficznymi i pewność siebie.
  Starej gwardii nic nie uziemi, będziemy robić swoje i tak. ;)
 • #6 (odp. na #5) wasiukibic (2018-02-08 22:23:22)
  No ale dopływ świeżej krwi jest potrzebny, wiecznie żyć nie będziemy.
 • #7 (odp. na #6) Damian Stupień (2018-02-08 22:53:34)
  No tak ale ktoś ty młokosów musi nauczyć kultury nie tylko w słowie pisanym ;)
 • #8 (odp. na #7) wasiukibic (2018-02-09 07:59:01)
  Masz rację. Od jakichś 2 lat obserwuję jak jeden lub mała grupka smarkaczy skutecznie rozwala prawie każdą dyskusję na Rynku Kolejowym czy portalach pokrewnych, że po prostu nie da się już tego czytać, a admini nie są w stanie sobie z tym poradzić. W oczach starych użytkowników RK stracił przez to wiele, ocierając się wręcz o śmieszność. Należy dołożyć wszelkich starań, aby taka sytuacja nie pojawiła się na Bazie Kolejowej. Lepiej jest zrobić ostre cięcia i pozbyć się niektórych użytkowników lub wręcz prewencyjnie wyłączyć komentarze niż dopuścić do takiej sytuacji.
 • #9 (odp. na #8) Marek Potocki (2018-02-09 09:10:52)
  No i próbujemy. Były komentarze bez ograniczeń – nie zrobiło się bardzo nieprzyjemnie. Wyłączyłem, przepisałem restrykcyjniej i teraz chyba w miarę akceptowanie działają. Ze zdjęciami też sobie poradzimy. Nie chcę tak na amen nikogo blokować, wyłączać itp, żebyśmy któregoś dnia nie skończyli jak niektóre organizacje, czy strony internetowe (to ładnie widać po niektórych stronach stricte fotograficznych), gdzie bywalcy klepią się po plecach, a nowych chętnych dla zasady tłamszą.
  Tymczasem myślę że dość wałkowania tematu.

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Gdańsk Politechnika

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...