OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Chojnów (galeria)

Ostatnia zmiana: 2024-04-30

Aby zobaczyć wszystkie, lub dodać nowe zdjęcia, przejdź do galerii szczegółowej »

Obraz
fot. nieznany (1913)
opis ⇵
Obraz
fot. nieznany (1915)
opis ⇵
Obraz
fot. nieznany (2002-09-21)
opis ⇵
Obraz
fot. nieznany (2002-12)
opis ⇵
Obraz
fot. Krzychu (2009-09-20)
opis ⇵
Obraz
fot. ROBERT KOŃPA (2013-01-26)
opis ⇵
Obraz
fot. ROBERT KOŃPA (2013-01-26)
opis ⇵
Obraz
fot. ROBERT KOŃPA (2013-01-26)
opis ⇵
Obraz
fot. Wiesław Łomacz (2013-07-30)
opis ⇵
Obraz
fot. Wiesław Łomacz (2013-07-30)
opis ⇵
Obraz
fot. Wiesław Łomacz (2013-07-30)
opis ⇵
Obraz
fot. Wiesław Łomacz (2013-07-30)
opis ⇵
Obraz
fot. Wiesław Łomacz (2013-07-30)
opis ⇵

Aby zobaczyć wszystkie, lub dodać nowe zdjęcia, przejdź do galerii szczegółowej »

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj wypowiedzi należą bezpośrednio do ich autorów i nie stanowią treści informacyjnej tej strony.

  • #1 Zdzisław Hewak (2020-05-04 17:55:59)
    Na pewno do października 1991 roku na stacji funkcjonowała jeszcze sygnalizacja kształtowa. Potwierdzają to dwa zdjęcia znajdujące się w sieci. Zdjęcia wykonano 8 października 1991 roku i widać na nich czynne semafory kształtowe i świeżo postawione świetlne, jeszcze unieważnione. Jedna z moich najstarszych migawek z dzieciństwa to właśnie pobyty z dziadkiem na stacji w Bolesławcu i zawsze dziadek kazał mi patrzeć jak zaraz podniesie się ramię do góry i pociąg ruszy. Po zobaczeniu tych zdjęć jestem przekonany że i w Bolesławcu w owym czasie była jeszcze sygnalizacja kształtowa. Można przypuścić że w podobnym czasie na całym odcinku od Chojnowa do Węglińca semafory na stacjach zostały wymienione na świetlne a nie jak podają niektóre źródła że w czasie elektryfikacja.

    Poniżej podaję link do strony. Dwa pierwsze zdjęcia to właśnie Chojnów.

    http://irths.com/bil…
  • #2 Błażej Kopka (2022-12-11 21:37:23)
    Wieść gminna niesie, że tory dodatkowe po stronie nieparzystej LK282 (3 i 5) są wyłączone z użytku z uwagi na uruchomienie LK316. Wyjazd na Rokitki tylko z toru nr 3 na "Sz". Innymi słowy nie ma SRK i tak szybko nie będzie.
  • #3 wasiukibic (2023-01-08 21:35:10)
    Po wpięciu toru wjazdowego z Rokitek i uruchomienia semafora wjazdowego z tamtego kierunku, wygaszono obydwa semafory wyjazdowe dla toru 5 (główny, dodatkowy po północnej stronie peronu 2). Nie wiem, czy przy okazji nie został uniemożliwiony wyjazd z toru 3 na tor 1, w stronę Bolca. Ciekaw jestem, czy tak już zostanie już na stałe, czy do czasu wprowadzenia nowego/korekty obecnego programu sterowania stacją?
  • #4 (odp. na #1) Krzysztof Wiliczkowski (2025-09-01 13:36:48)
    Ciekawe, czy w Zebrzydowej w wczesnych latach 90 jeszcze były semafory kształtowe. Na pewno były przed 1984 rokiem, potwierdza to zdjęcie na OBK, ale czy po elektryfikacji to nie wiem, ale podejrzewam, że może semafory świetlne już były w Zebrzydowej w połowie lat 80. Jak w Bolesławcu były aż do wczesnych lat 90, to w Zebrzydowej raczej też były :)

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Chojnów

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...