OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Bartnica

Ostatnia zmiana: 2017-07-23

Opis ogólny
Opis ogólny: [2005-02-04] Budynek stacyjny zamknięty i zamurowany. Wiatę posiada tylko peron przylegający do budynku stacyjnego. (info: Andrzej Wysocki, 2005-05-22)

Kasę biletową zamknięto na długo przed zawieszeniem ruchu osobowego. Na piętrze budynku dworcowego znajdują się mieszkania. (info: wasiukibic, 2007-06-14)

Ruch pasażerski niewielki za to towarowy duży - praktycznie codziennie odjeżdża zdawka z kruszywem z pobliskiego kamieniołomu. (info: wasiukibic, 19-06-2010)

Opis infrastruktury: Wiata przylegająca do budynku dworcowego zawaliła się pod zwałami śniegu tuż przed zawieszeniem przewozów pasażerskiego na linii Wałbrzych - Kłodzko. Już wcześniej konstrukcja tego obiektu była mocno nadwerężona a mieszkający w budynku dworca lokatorzy alarmowali PKP, że grozi to katastrofą budowlaną. Sam mogłem ocenić fakt jak deski wprost trzeszczały pod naporem śniegu. Jedyne co potrafiła zrobić kolej to ogrodzić feralną wiatę taśmą i umieścić tabliczkę ostrzegającą przez niebezpieczeństwem. Nikt nie zadał sobie nawet trudu, żeby usunąć zalegający na powierzchni śnieg, zgniłe liście czy śmieci, które leżały tam już dobre parę lat. Wiata w końcu zawaliła się; na szczęście ruch na tej stacyjce był znikomy, więc nikomu nic się nie stało. Przy wyjeździe ze stacji w stronę Wałbrzycha i Kłodzka przerzucone są wiadukty drogowe. Kilkaset metrów za stacją w kierunku Kłodzka tory wchodzą do tunelu po Świerkową Kopą, jednak na odcinku Bartnica - Ludwikowice Kłodzkie tor jest obecnie bardzo rzadko wykorzystywany. (info: wasiukibic, 2007-06-14)

Opis budynków: Na stacji znajduje się jednostanowiskowa szopa a raczej nieco większy garaż dla lokomotywy spalinowej pracującej w pobliskim kamieniołomie. Budulec jak i forma owego budynku świadczy o tym, że pobudowano ją w latach powojennych. Oprócz tego na stacji znajduje się magazyn towarowy, nieużywany już od dawna. (info: wasiukibic, 2007-06-14)

Dach magazynu towarowego zawalił się. (info: wasiukibic, 31-03-2009)

Magazyn towarowy przylegający do budynku dworcowego został niestety rozebrany ale i tak jego stan groził katastrofą budowlaną. (info: wasiukibic, 19-06-2010)
Dane tabelaryczne
Województwo: dolnośląskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: zamknięty zdewastowany
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: rozebrano wiatę nad peronem
semafory: kształtowe zlikwidowane
przejście podziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
przejście nadziemne: nie ma i nie było
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 2
kody: IBNR:6023
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  35,210 Kłodzko Główne – Wałbrzych Główny (286)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Bartnica KSS (woj. dolnośląskie) 0,48 km
Świerki Dolne (woj. dolnośląskie) 2,89 km
Głuszyca Górna (woj. dolnośląskie) 5,24 km
Włodarz (woj. dolnośląskie) 6,26 km
Walim (woj. dolnośląskie) 7,07 km
Głuszyca (woj. dolnośląskie) 7,97 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji |

Pisanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.

Komentarze:

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Bartnica

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...