OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Studzianka

Ostatnia zmiana: 2021-02-25

Opis ogólny
Opis ogólny: Budynek sukcesywnie rozbierany przez pozyskiwaczy cegieł, prawie doszczętnie rozebrany. (2004-09-01) (info: konik23)

---

Część dodatkowych torów rozebrana, pozostały chyba tylko dwa ale takze rozbierane przez poszukiwaczy złomu. Rampa w dobrym stanie. (info: konik23)

Stacja położona w Borach Dolnośląskich, więc okolice są prawdziwą mekką dla grzybiarzy. W sezonie bardzo licznymi pasażerami wsiadającymi w Studziance byli właśnie oni, z wielkimi koszami grzybów, których zapach niósł się po całej Bipie czy Bonanzie. (info: wasiukibic, 15-10-2013)

Opis infrastruktury: Zwrotnice zachowane. Tory bocznicowe są ale nieprzejezdne, gdyż w znacznej części rozebrane. Stacja popada w ruinę, ale nadal zatrzymują się tam pociągi osobowe, z których w sezonie letnim i jesiennym korzystają zbieracze jagód i grzybów (okoliczne lasy są ich pełne). Ponadto na stacji znajdują się zachowane 2 rampy wyładunkowe oraz droga z kostki brukowej (częściowo rozebranej) wzdłuż przebiegu stacji. (info: krzysiek, 2006-02-03)

Przystanek woła o pomstę do nieba! W środku lasu, w którym leży, postawiona jest jedna tablica z nazwą miejscowości, a rozkład przybity jest gwoździami do drzewa. Peron nieutwardzony, bez minimalnie nawet podwyższonej krawędzi. Pasażerowie wysiadają na trawnik, który od święta jest koszony. (info: ktoś, 26-08-2010)

Opis budynków: Budynek dworca oraz inne przystacyjne zostały rozebrane. Pozostały po nich tylko kupki gruzu. Jedyny zachowany budynek, ale w bardzo złym stanie to nastawnia w zachodniej części stacji. (info: krzysiek, 2006-02-03)
Dane tabelaryczne
Województwo: dolnośląskie
dodatkowe tory: rozebrano
budynki: był, ale już nie istnieje
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: świetlne i/lub kształtowe zlikwidowane
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: zlikwidowana
nastawnie, strażnice, posterunki: Wyburzona
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 1 (były 2)
Krawędzie peronowe: 1 (były 2)
kody: HAFAS:5103638
IBNR:6561
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  106,125 Wrocław Muchobór – Gubin Płd. (– Guben) (275)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Wierzbowa Śląska (woj. dolnośląskie) 4,97 km
Borówki (woj. dolnośląskie) 6,04 km
Karczmarka (woj. dolnośląskie) 7,20 km
Grodzanowiec (woj. dolnośląskie) 7,38 km
Gromadka (woj. dolnośląskie) 8,09 km
Modła Wieś (woj. dolnośląskie) 10,99 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 Givexnine Poznań (2021-02-17 08:47:40)
    W tym roku pociągi zaczną obsługiwać ten przystanek wcześniej - już od 14 marca, a nie, jak zwykle od początku wakacji. Jednocześnie przystanek stanie się przystankiem z postojem na żądanie. Nadal jednak nie wszystkie pociągi jadące linią będą mogły zatrzymywać się tutaj: przewidziano 2 pociągi do Żar oraz 3 pociągi do Legnicy (z czego 1 do Wrocławia, ale tylko w weekendy).

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Studzianka

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...