Ciechanowice
Ostatnia zmiana: 2025-08-26
Opis ogólny |
---|
Opis ogólny: Kiedyś była to stacja (tak wynika z dawnych map), ale prawdopodobnie w czasie budowy drugiego toru została ona zdegradowana do roli przystanku. Budynek dworca leży po północnej stronie linii, a po drugiej jest drewniana budka. Ciechanowice to przystanek osobowy. Prawdopodobnie przed wojną był stacją i posiadał semafory kształtowe. (info: Zbigniew Szałkiewicz, 22-08-2008) Opis infrastruktury: Podczas remontu wiaduktów na zakolu rzeki Bóbr, przed stacją Janowice Wielkie otworzono posterunek odstępowy Miedzianka. Znajdował się on przed pierwszym z mostów. Był to wagon towarowy postawiony na podkładach. Posiadał urządzenia kluczowe z tablicą Zazulaka. Wagon stał przed samym mostem, po prawej stronie patrząc od strony Ciechanowic. Pomiędzy mostami usypany był maleńki peron o jednej krawędzi z podkładów kolejowych. Tam wysiadali i wsiadali dyżurni. Był to posterunek czynny okresowo. Został zlikwidowany po ukończeniu remontu obu mostów. Od strony Janowic Wielkich przy pierwszym moście była nastawnia wykonawcza. Oba posterunki były osłonięte semaforami wjazdowymi. Na tych mini nastawniach była również blokada stacyjna i liniowa. Na zewnątrz było po jednym rozjeździe, przekładanym ręcznie i zamykanym na klucz. Pracowałem tam na delegacji. (info: Zbigniew Szałkiewicz, 22-08-2008) Opis budynków: Budynku dworca już nie ma - tylko fundamenty. Drewniana wiata powoli rozsypuje się - brakuje desek, bywa podpalana przez miejscową chuliganerię. (info: adam_z, 2008-02-25) |
Dane tabelaryczne | ||
---|---|---|
Województwo: | dolnośląskie | |
dodatkowe tory: | rozebrano | |
budynki dworcowe: | był, ale już nie istnieje | |
budynki obsługi taboru: | nie ma i nie było | |
zadaszenie peronów: | mała wiata przystankowa | |
semafory: | kształtowe zlikwidowane | |
dojście na perony (przejścia nad i podziemne, windy…): |
Przejście podziemne: nie ma i nie było Przejście nadziemne: nie ma i nie było |
|
kasa/biletomat: | zlikwidowana lub nieczynna | |
nastawnie, strażnice, posterunki: | ||
wieża wodna: | nie ma i nie było | |
perony: |
Perony: 2 Krawędzie peronowe: 2 |
|
kody: |
EPA:5100787 HAFAS:5100732 IBNR:6082 |
Linie przechodzące przez stację | |||
---|---|---|---|
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem] | |||
107,860 | Wrocław Świebodzki – Zgorzelec (– Görlitz) (274/493) |
Stan linii « Pokaż/ukryj | |
---|---|
ruch pasażerski i towarowy | |
ruch towarowy i pasażerski sezonowy | |
ruch towarowy i pasażerski weekendowy | |
ruch towarowy i turystyczny | |
ruch pasażerski | |
ruch towarowy | |
ruch pasażerski sezonowy | |
ruch pasażerski weekendowy | |
ruch turystyczny | |
ruch drezynowy | |
nieczynna | |
nieprzejezdna | |
rozebrana, zmienione przeznaczenie | |
rozebrana | |
w budowie/nie ukończona | |
projektowana/nie zrealizowana | |
brak danych | |
odcinek jeszcze nie powstał | |
linia wielotorowa | |
| | linia zelektryfikowana |
Nazwa | punkt czynny |
Nazwa | punkt nieczynny |
Nazwa | punkt zlikwidowany |
węzeł lub odejście torów | |
galeria |
Znajdź stacje w pobliżu |
---|
Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane
|
Napisz email do redakcji |
Jak dodać nowe zdjęcia?
Komentarze: ⇵
Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj wypowiedzi należą bezpośrednio do ich autorów i nie stanowią treści informacyjnej tej strony.
[Dodaj nowy komentarz]
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.
Stacja kolejowa Ciechanowice