OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Pępowo

Ostatnia zmiana: 2019-11-13

Opis ogólny
Opis ogólny:

Z racji obejmujących linie węzłów kolejowych, mimo tego że jest to miejscowość mała, przez Pępowo kursują zarówno pociągi osobowe, jak i towarowe.. Budynek jest w dostatecznym stanie, a przecież wiekowy, wybudowany z potężnej niemieckiej cegły. Kasa jest czynna! Podobnie jak poczekalnia, w której do dziś stoi stary kaflowy piec! Część budynku zamieszkuje rodzina byłych, zasłużonych pracowników kolei. Gospodarują oni północną część budynku wraz z piętrem,część piwniczną (kiedyś pełniąca też funkcje pralni), a także balkon widoczny na zdjęciach. Na stacji pracuje 1-dna osoba pełniąca wszelkie należne funkcje. (wkrótce zamieszczę zdjęcia, także z wewnątrz stacji) (info: Piotr Woźniak, 2005-08-21)

Kasa biletowa od jakiegoś czasu jest nie czynna. Z tego powodu, że "pamięć w komputerze się skończyła" i nie ma pieniędzy na nową. (info: Marcin S. T43, 2007-07-12)

Małe sprostowanie do informacji pana Piotra Woźniaka na stacji pracują zawsze dwie osoby: jedna w budynku stacyjnym a druga w nastawni leżącej około kilometra od budynku stacji w kierunku Leszna. Kasa już nieczynna ale poczekalnia tak, nawet wieczorem oświetlona! Piec kaflowy nadal stoi! Szkoda tylko że szyba w oknie wybita od około pół roku. Bocznica od strony Wilkonic zamknięta ze względu na zbutwiałe podkłady (tak naprawdę to niektórych już niema!). (info: Lubomir Sierota, 29-06-2014)

Urządzenia Sterowania Ruchem Kolejowym przebudowane na świetlne. Sterowanie odbywa się z byłej nastawni wykonawczej ( kierunek Leszno ) której zmieniono status na dysponującą.
Dane tabelaryczne
Województwo: wielkopolskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: świetlne
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 3
Krawędzie peronowe: 3
kody: HAFAS:5102728
IBNR:7362
Bibliografia i odnośniki zewnętrzne
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  188,207 Łódź Kaliska – Zasieki – Forst (14/491)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Skoraszewice (woj. wielkopolskie) 4,37 km
Czeluścin (woj. wielkopolskie) 5,73 km
Dłoń (woj. wielkopolskie) 6,88 km
Jutrosin (woj. wielkopolskie) 8,10 km
Smolice (woj. wielkopolskie) 8,65 km
Włostowo (woj. wielkopolskie) 9,85 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 Łukasz Kiąca (2018-02-20 10:17:34)
    17.02.2018 r. przejeżdżałem pociągiem przez stację i widziałem, że odbywały się prace torowe przy rozbiórce(?) torów dodatkowych od strony stacji. Na stacji stał dźwig EDK 300/5, wagony platformy i hopper-dozatory oraz koparka dwudrogowa Atlas 1604KZW należące do Zakładu Robót Komunikacyjnych DOM z Poznania.
  • #2 (odp. na #1) Gostynianin (2018-02-20 11:56:31)
    Żadna rozbiórka tylko długo wyczekiwany remont toru 3. Wymieniają wszystkie podkłady i szyny. Przesunięty będzie rozjazd 3 ( od Kobylina ) bliżej stacji podobnie jak semafor wyjazdowy w kierunku Kobylina. Po remoncie tego toru zaczną remont toru 4 na którym też będą wymieniane podkłady na betonowe i szyny. W Kąkolewie również będą remontować tor 4 z tym że tam wymagane jest dołożenie dwóch semaforów wyjazdowych odpowiednio na Poniec i Leszno Grzybowo ponieważ w czasie remontu USRK w 2011 zamknięto ten tor i wycięto z niego owe semafory.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Pępowo

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...