OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Kobylin

Ostatnia zmiana: 2021-03-22

Opis ogólny
Opis ogólny: kasa nieczynna od lat, pomieszczenia zaadaptowane na mieszkania, część telekomunikacyjna użytkowana zgodnie z przeznaczeniem, wieża wodna z zewnątrz ok, dach podobno w słabym stanie ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, w środku kable pokradzione i instalacja, szczątki pozostały, zbiornik jest, prawdopodobnie w dobrym stanie (info: moskit122, 15-01-2009)

Opis infrastruktury: 3 perony, pierwszy używany sporadycznie, drugi i trzeci w ciągłej eksploatacji, był czwarty do ruchu towarowego chyba ale został w ostatnim czasie ostatecznie rozmontowany (info: moskit122, 15-01-2009)

Opis budynków: Większość przeznaczona na mieszkania pozostała część telekomunikacyjna w dobrym (oprócz dachu, który wymaga remontu) stanie z zewnątrz, poczekalnia "zabita deskami", pomieszczenia prawdopodobnie socjalne (niski budynek obok stacji) w stanie dobrym z zewnątrz (info: moskit122, 15-01-2009)
Dane tabelaryczne
Województwo: wielkopolskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: używany zgodnie z przeznaczeniem
lokomotywownia: nie ma, być może była
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: świetlne
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa: zlikwidowana lub nieczynna
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: Ośmiokątna wieża wodna zbudowana z czerwonej cegły stoi ok. 500 m. na zachód od budynku stacji. Wieża posiada dwie rzeczy rzadko spotykane, drabiny: wewętrzną i zewnętrzną oraz dwa wskaźniki poziomu wody wewnątrz i na zewnątrz wieży. Podobne wieże znajdują się m.in. na stacjach: Herby Stare, Pokój i Poniec. Wieża chociaż już nieużywana jest jeszcze w niezłym stanie. BW (info: Bolesław Wojtyniak, 08-10-2009).
perony: Perony: 3
Krawędzie peronowe: 4
kody: HAFAS:5101716
IBNR:7197
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  180,268 Łódź Kaliska – Zasieki – Forst (14/491)  
  0,000 Kobylin – Legnica Północna (362/382)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Smolice (woj. wielkopolskie) 5,30 km
Czeluścin (woj. wielkopolskie) 6,80 km
Jutrosin (woj. wielkopolskie) 9,53 km
Kuklinów (woj. wielkopolskie) 10,61 km
Pogorzela (woj. wielkopolskie) 11,61 km
Pępowo (woj. wielkopolskie) 12,52 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 Łukasz Kiąca (2020-10-09 01:23:08)
    W ramach modernizacji linii nr 14 dla celów CPK, planowana jest przebudowa stacji Kobylin, w ramach której nastąpi wymiana nawierzchni torowej i rozjazdów położonych w torach głównych zasadnicznych i głównych dodatkowych. PLK nie zamierza likwidować rozjazdu prowadzącego na linię 362. Chociaż żadne konsultacje ws. potencjalnego wykorzystania odcinka Kobylin - Miejska Górka nie miały miejsca, to przynajmniej "Kobylinka" nie zostanie odcięta od tej strony.
  • #2 (odp. na #1) Stanisław Pikul (2020-10-09 08:26:41)
    Hmmm, takie same obietnice składano w czasie remontu 351 - wyjazd z Szamotuł do Międzychodu miał pozostać ... :(

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Kobylin

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...