OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Jaworze Jasienica

Ostatnia zmiana: 2019-05-27

Dane tabelaryczne
Województwo: śląskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: adaptowany do innych celów
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: wiata nad peronem
semafory: świetlne
dojście na perony (przejścia nad i podziemne, windy…): Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: zlikwidowana lub nieczynna
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: nie ma, być może była
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 2
kody: EPA:5100413
HAFAS:5101485
IBNR:4132
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  10,771 Bielsko-Biała Główna – Cieszyn (– Český Těšín) (190/480)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Jasienica koło Bielska (woj. śląskie) 2,67 km
Bielsko-Biała Wapienica (woj. śląskie) 5,55 km
Grodziec Śląski (woj. śląskie) 6,11 km
Bielsko-Biała Aleksandrowice (woj. śląskie) 8,14 km
Bielsko-Biała Górne (woj. śląskie) 10,61 km
Zabrzeg Czarnolesie [PO] (woj. śląskie) 10,64 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 Andrzej Wysocki (2021-04-10 22:14:05)
    W dzienniku "Der Oberschlesische Wanderer", nr 119, z soboty 25.05.1890, Königliches Eisenbahn-Betriebsamt ogłosił ofertę handlową (w wolnym tłumaczeniu): "Specjalne pociągi z Katowitz [Katowice] do Bielitz [Bielsko] i Ernsdorf [Jaworze Jasienica] jadą rano z Beuthen [Bytom] i Gleiwitz [Gliwice].
    Aby ułatwić zwiedzanie Bielitz, Ernsdorf'u i okolicznych gór w Austrii, w pierwsze i drugie święto Zielonych Świątek oraz od tej pory w każdą niedzielę do odwołania, będą uruchamiane specjalne pociągi rozrywkowe [dzisiaj wycieczkowe] z Katowitz do Dzieditz [Dziedzice] lub Ernsdorf (...). W przypadku tych pociągów bilety powrotne na podróż w obie strony do Ernsdorf ze stacji Kattowitz [Katowice], Königshütte [Chorzów], Beuthen [Bytom], Morgenroth [Ruda Śl. Chebzie], Zabrze, Gleiwitz [Gliwice], Emanuelsegen [Katowice Murcki], Tichau {Tychy], Pless [Pszczyna] są wydawane w cenie pojedynczego przejazdu. Dokładne ceny biletów dostępne są w kasach biletowych. (...) Stemplowanie na drogę powrotną nie jest wymagane. Wyłącza się przerwy w jeździe. Bilety dla dzieci wydawane są za połowę ceny, zgodnie z taryfą pasażerską. Nie przyznaje się bezpłatnego limitu bagażu. - Na stacjach od Beuthen lub Gleiwitz do Kattowitz będą używane odpowiednio wyznaczone wagony przelotowe" [czyli bezpośrednie, podłączone do pociągów rozkładowych]. Wyjazd: odjazdy - z Gliwic 5.07, z Bytomia 5.04, z Katowic 6.05, przyjazd - do Bielska 7.42, do Jaworza 8.27. Powrót: z Jaworza 18.11, w Katowicach 21.13, w Bytomiu 22.05, w Gliwicach 22.10. Ceny biletów II i III klasy do Jaworza wynosiły w pruskich markach z Gliwic 5,70 i 3,80, z Bytomia 5,20 i 3,50, z Katowic 4,10 i 2,80. Dla porównania gazeta z tym ogłoszeniem kosztowała 10 fenigów (0,10 marki).

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Jaworze Jasienica

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...