Boguszów Gorce Towarowy
Ostatnia zmiana: 2024-05-11
Opis ogólny |
---|
Opis ogólny: Po wybudowaniu linii do Mieroszowa w Kuźnicach powstał drugi dworzec — nieco bliżej miasta. Pełnił on głównie rolę dworca towarowego i jest odległy od głównego o 682 m. (Grzegorz Sarnecki) Ta dzielnica Kuźnic Świdnickich była schludna,przyjemna i czysta. Przyjemnie było iść latem po służbie na spacer, wśród pachnących chlebem łanów zboża, żywicznych lasów. Takie mam wspomnienia z tego okresu. O ile sobie przypominam, st.Kuźnice Świdnickie Towarowe posiadały 2 tory główne zasadnicze i 2 tory główne dodatkowe oraz jeden tor załadunkowy. Tor nr 2 prowadził do st. Kuźnice Świdnickie Osobowe, tor nr 1 prowadził z powrotem. Były jeszcze tor nr 3, który służył do krzyżowania pociągów, tor nr 5 mający połączenie ze st. Boguszów łącznikiem. Kursowały do i z Mieroszowa pociągi z brykietem, z Niemiec do Czechosłowacji. Tor nr 7 był torem typowo załadunkowym, zabezpieczonym z obu stron wykolejnicami. Od nastawni KST1 do Mieroszowa była linia jednotorowa. Myślę, że zapamiętałem, jednak to było ponad 41 lat temu a pamięć ludzka jest zawodna. (info: Zbigniew Szałkiewicz, 04-08-2008) Opis infrastruktury: W latach 1969-1971 pracowałem tam jako dyżurny ruchu. Semafory wszystkie były kształtowe, oświetlane butlami z gazem. Naprzeciw nastawni dysponującej, przy torze Nr.2 była tarcza ostrzegawcza kształtowa semafora wjazdowego do st. Kuźnice Świdnickie Osobowe. (info: Zbigniew Szałkiewicz, 2007-08-22) Opis budynków: W budynku obecnym mieścił się magazyn GS-u.Nastawnia dysponująca miała skrót KST,lecz niema śladu po niej.W którym miejscu była pamiętam.Nastawnia przy przejeździe,to była nastawnia wykonawcza KST1. (info: Zbigniew Szałkiewicz, 2007-08-22) |
Dane tabelaryczne | ||
---|---|---|
Województwo: | dolnośląskie | |
dodatkowe tory: | rozebrano | |
budynki dworcowe: | adaptowany do innych celów | |
budynki obsługi taboru: | nie ma i nie było | |
zadaszenie peronów: | nie ma i nie było | |
semafory: | kształtowe zlikwidowane | |
dojście na perony (przejścia nad i podziemne, windy…): |
Przejście podziemne: nieczynne zdewastowane Przejście nadziemne: nie ma i nie było |
|
kasa/biletomat: | nie ma i nie było | |
nastawnie, strażnice, posterunki: | ||
wieża wodna: | nie ma i nie było | |
perony: |
Perony: 0 Krawędzie peronowe: 0 |
Linie przechodzące przez stację | |||
---|---|---|---|
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem] | |||
18,389 | Wałbrzych Szczawienko – Mieroszów (– Meziměstí) (291/482/869) | ||
1,821 | Boguszów Gorce – Boguszów Gorce Towarowy (773) |
Stan linii « Pokaż/ukryj | |
---|---|
ruch pasażerski i towarowy | |
ruch towarowy i pasażerski sezonowy | |
ruch towarowy i pasażerski weekendowy | |
ruch towarowy i turystyczny | |
ruch pasażerski | |
ruch towarowy | |
ruch pasażerski sezonowy | |
ruch pasażerski weekendowy | |
ruch turystyczny | |
ruch drezynowy | |
nieczynna | |
nieprzejezdna | |
rozebrana, zmienione przeznaczenie | |
rozebrana | |
w budowie/nie ukończona | |
projektowana/nie zrealizowana | |
brak danych | |
odcinek jeszcze nie powstał | |
linia wielotorowa | |
| | linia zelektryfikowana |
Nazwa | punkt czynny |
Nazwa | punkt nieczynny |
Nazwa | punkt zlikwidowany |
węzeł lub odejście torów | |
galeria |
Znajdź stacje w pobliżu |
---|
Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane
|
Napisz email do redakcji |
Jak dodać nowe zdjęcia?
Komentarze: ⇵
Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj wypowiedzi należą bezpośrednio do ich autorów i nie stanowią treści informacyjnej tej strony.
[Dodaj nowy komentarz]
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.
Stacja kolejowa Boguszów Gorce Towarowy