OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Strzegom Miasto (galeria)

Ostatnia zmiana: 2024-09-17

Aby zobaczyć wszystkie, lub dodać nowe zdjęcia, przejdź do galerii szczegółowej »

Obraz
fot. nieznany (1915)
opis ⇵
Obraz
fot. Jarosław Lizak (2010)
opis ⇵
Obraz
fot. Tomasz (2017-08-25)
opis ⇵
Obraz
fot. Tomasz (2017-08-25)
opis ⇵
Obraz
fot. Michal__TG (2019-06-27)
opis ⇵

Aby zobaczyć wszystkie, lub dodać nowe zdjęcia, przejdź do galerii szczegółowej »

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj wypowiedzi należą bezpośrednio do ich autorów i nie stanowią treści informacyjnej tej strony.

  • #1 Darek Nowak (2020-02-18 01:13:39)
    Ze satelity na dzisiaj widać wyremonotowane tory:
    https://www.google.c…
    Notabene dworca autobusowego też już nie ma, w jego miejscu jest "Netto".
  • #2 LA (2021-07-31 11:03:14)
    A gmina wystąpiła o darmowe przejęcie linii kolejowej do Malczyc żeby zrobić ścieżkę rowerową. Najlepiej wyłożoną kostką granitową.
  • #3 Watermarines (2021-08-02 21:28:22)
    Dramat, zamiast połączyć Strzegom z Malczycami i dalej z Wrocławiem, to betonoza-asfaltoza ciągle panuje.
  • #4 wasiukibic (2021-08-03 08:25:57)
    Strzegom ma połączenie z Wrocławiem przez Jaworzynę Śląską - dojazd z przesiadką to około godzinka - takiego czasu nie wykręciłbyś przez 302. W dodatku sąsiedni Jawor lobbuje za uruchomieniem bezpośrednich kursów do Wrocławia, nie wiadomo tylko, czy przez Legnicę, czy przez Jaworzynę Śląską, w tej drugiej opcji temat byłby załatwiony. Strzegomiowi najbardziej przydałby się wjazd kieszeniowy do przystanku Strzegom Miasto, przy okazji kursów Legnica - Kłodzko Miasto. "Strata" czasowa to ok. 10 minut, ale w obliczu remontu Podsudeckiej (kiedyś musi nastąpić) udałoby się to zniwelować, a wielu mieszkańców Strzegomia miałoby znacznie bliżej do pociągu.
  • #5 Watermarines (2021-08-03 09:49:27)
    Z jednej strony, gdyby takowa możliwość zaistniała, to GDYBY lokomotywa ruszała z Marciszowa przez Bolków i Roztokę do Strzegomia Miasto i wtedy do przodu można byłoby zrobić pętelkę do Strzegomia "Głównego". Tak to lokomotywa musiałaby się wtedy cofać. Ale i tak dobrze, że ma jakieś połączenie ze stacją główną, a nie jak Świekatowo.
  • #6 (odp. na #5) wasiukibic (2021-08-03 10:56:32)
    Lokomotywa? KD nie prowadzą składów wagonowych. Zajazd do stacji Strzegom byłby wskazany tylko po to, aby skończyć bieg i zrobić przesiadkę na pociągi kursujące po Podsudeckiej.
  • #7 Watermarines (2021-08-03 21:55:46)
    Przewozów Regionalnych już nie ma? Jeszcze jak byłem w Strzegomiu "Głównym" 4 lata temu to widziałem skład normalny. Już wszystko przemija.
  • #8 (odp. na #7) wasiukibic (2021-08-03 22:18:46)
    Przewozy Regionalne - obecnie Polregio - nie zajmują się przewozami pasażerskim w tej części województwa, poza pojedynczymi kursami z Poznania. Z resztą, co to ma do rzeczy? Chyba nie po to wprowadzono do eksploatacji lekki i oszczędny tabor, aby teraz zamieniać go znowu na lokomotywę z wagonami. W tej sposób tylko byś zniweczył to, co pieczołowicie jest odbudowywane od kilkunastu lat. Potrzebne to naprawdę, jak dziura w moście.
  • #9 Michael (2023-05-07 19:42:26)
    Można by puścić szynobus Legnica -Strzegom Miasto i po rewitalizacji Świebodzkiego, Wr. Świebodzki - Strzegom Miasto. Frekwencja w obu przypadkach, zapewniona, szczególnie studentów. Tylko kto o tym ma myśleć?

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Strzegom Miasto

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...