OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Namyślin

Ostatnia zmiana: 2020-08-26

Opis ogólny
Przejazd kolejowy na drodze Namyślin-Chwarszczany jest strzeżony opuszczanymi szlabanami. W okolicy dworca Namyślin jest też kilka nieczynnych już, nistrzeżonych przejść przez tory oraz chyba dwa czynne, niestrzeżone. W odległości 200-500 m w kierunku Szczecina, po lewej stronie torów stoi budynek, który zapewne miał przeznaczenie kolejowe, gdyż można na nim jeszcze odczytać zatarty napis Neumühl-Kutzdorf. Być może był to budynek związany z nieistniejącą już bocznicą kolejową do tartaku. (info: Maciej Michalski).
Dane tabelaryczne
Województwo: zachodniopomorskie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki: 2020-08: W budynku stacyjnym mieści się tylko nastawnia. Poczekalnia jest zamknięta, kasa zlikwidowana. Budynek magazynowy, który znajdował się na dawnej rampie, został rozebrany.

przed 2010: Obecny budynek, mieszczący poczekalnię, kasę i pomieszczenie dla obsługi, jest nowy, zbudowany chyba w latch 70. Kasa jest czynna tylko przed odjazdem pociągu. Obok torów stoi stary, poniemiecki budynek WC, obecnie kurnik, oraz budynek, który być może miał jakieś przeznaczenie kolejowe, ale obecnie jest przeznaczony na cele mieszkalne.
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: 2018: Na peronach są małe wiaty, które zastąpiły poczekalnię w budynku stacyjnym.
semafory: świetlne
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa: 2020-08: zamknięta
2006: Kasa biletowa czynna całodobowo. (info: ZZPR Szczecin RJ 2006/07)
nastawnie, strażnice, posterunki: 2010-03: W budynku dworca znajduje się obecna nastawnia wykonawcza Na. Przy przejeździe kolejowym po obu stronach znajdują się dodatkowo dwa opuszczone budynki przypominające dawniejsze nastawnie. (info: Piotr Okniński).
wieża wodna: nie ma, być może była
perony: W 2018 roku zbudowano dwa wysokie perony: jeden w kierunku Kostrzyna, drugi w kierunku Szczecina. Pozostałości rampy zlikwidowano.
kody: HAFAS:5102396
IBNR:8244
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  266,730 Wrocław Główny – Szczecin Główny (273/821/822)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Boleszkowice (woj. zachodniopomorskie) 8,61 km
Kostrzyn Towarowy (woj. lubuskie) 11,42 km
Granica Państwa (Kostrzyn) (woj. lubuskie) 12,42 km
Küstrin-Kietz (Niemcy) 12,60 km
Kostrzyn (woj. lubuskie) 12,77 km
Chyrzyno (woj. lubuskie) 13,35 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 Tomasz Zieliński (2020-08-24 12:18:34)
    Stacja Namyślin została przebudowana w 2018 roku. Zbudowano dwa wysokie perony: jeden w kierunku Kostrzyna, drugi w kierunku Szczecina. Na peronach są małe wiaty, które zastąpiły poczekalnię w budynku stacyjnym. W budynku stacyjnym mieści się tylko nastawnia, poczekalnia jest zamknięta, kasa zlikwidowana. Budynek magazynowy, który znajdował się na dawnej rampie, został rozebrany, pozostałości rampy zlikwidowane.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Namyślin

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...