OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Kopytkowo

Ostatnia zmiana: 2020-04-01

Opis ogólny
Opis ogólny: Kopytkowo kiedyś…było przystankiem osobowym, teraz o dziwo stoją jeszcze szyny, ale nie ma śrub i łubków, już dawno wymienionych przez miejscowych złomiarzy na wino… (info: Grzegorz, 2005-07-13)

sam przystanek dodatkowych torów nie miał, ale ok. 1 km przed przystankiem (patrząc w stronę Skórcza) był dodatkowy tor do PGR i budynku GS. Tor ten rozebrano, do dnia dzisiejszego zachował się jedynie ów budynek GS (sprzedany prywatnemu właścicielowi)przy którym są ślady podestu do rozładunku, który został odcięty; a przy budynkach po PGR pozostały, bo były betonowe i nie rozebrano ich w odróżnieniu od torów. po torach pozostało wspomnienie, i polna droga w ich miejscu, bo wygodnie było ją utworzyć na utwardzonej ziemi i tłuczniu, którego pod tonami błota już nie widać. (info: Garinol, 2005-07-15)

Bocznica do PGR, która niegdyś istniała w Kopytkowie została wybudowana około roku 1908. Rozebrano ją mniej więcej w roku 1975/76.

(info: Grzegorz ze Smętowa, 28-11-2008)

Opis infrastruktury: trasa prawie nieprzejezdna, wszystko rozkradzione, peron zarośnięty zostało zaledwie kilkanaście płytek. tablica stoi ale zardzewiała strasznie. kilka lat temu raz na jakiś czas przejechała drezyna, teraz cisza głucha… (info: Macias, 2006-04-14)

Fragment Linii ze Smętowa do Kopytkowa przez pewien okres czasu wykorzystywała Firma Skanska budująca autostradę, dowozili materiały do jej budowy. Ostatni pociąg z tłuczniem pod jezdnie odjechał dnia 08.09.2008. Niestety ta sama firma przerwała ciągłość linii, w miejscu torów znajduje się autostrada, która przecina miejsce gdzie były tory. (info: Grzegorz ze Smętowa, 28-11-2008).

Fragment dawnej linii kolejowej nr 218/238 na wysokości Kopytkowa znajduje się aktualnie w przebiegu drogi wojewódzkiej nr 231 okalającej Kopytkowo od strony północnej. Widoczny pozostał wyłącznie niewielki fragment starotorza.
Dane tabelaryczne
Województwo: pomorskie
dodatkowe tory: nie ma i nie było
budynki: nie ma i nie było
lokomotywownia: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: nie ma i nie było
przejście nadziemne/podziemne, windy: Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: nie ma i nie było
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 1 / obecnie: 0
Krawędzie peronowe: 1 / obecnie: 0
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  78,783 Myślice – Szlachta (218/238)  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Stacje w pobliżu
Smętowo (woj. pomorskie) 3,35 km
Stara Jania (woj. pomorskie) 4,83 km
Twarda Góra (woj. kujawsko-pomorskie) 6,60 km
Majewo (woj. pomorskie) 6,83 km
Mirotki (woj. pomorskie) 8,68 km
Przyny (woj. kujawsko-pomorskie) 8,90 km

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 polo (2017-09-16 08:55:30)
    Przystanek „Kopytkowo“ uruchomiono wraz z początkiem rozkładu „SRJP 1989-1990“. W ruchu kolejowym funkcjonował do końca rozkładu „SRJP zima 1994-1995“, kiedy na odcinku Smętowo - Skórcz zawieszono ruch pasażerski i wprowadzono KKA (Kolejową Komunikację Autobusową). W tej formie działał od „SRJP 1995-1996“ do końca „SRJP 1997-1998“, kiedy zawieszono KKA, a odcinek Smętowo - Skórcz - Szlachta (tabela nr. 433, potem 432) całkowicie zamknięto.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Kopytkowo

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...