OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Warszawa Aleje Jerozolimskie

Ostatnia zmiana: 2024-12-18

Opis ogólny
Opis ogólny: Otwarcie przystanku prawdopodobnie 2008. (info: Wojciech Janicki, 2007-11-04)

2007-07-23 rozpoczęła się modernizacja linii na odcinku Warszawa Zachonia-Warszawa Okęcie. We wrześniu 2007 przystąpiono do budowy przystanku osobowego (dwa perony boczne jednokrawędziowe z wiatami) położonego na północ od wiaduktu. (info: Wojciech Janicki, 2007-11-04)

Przystanek styczny z linią WKD - od strony wschodniej położony jest przystanek WKD o tej samej nazwie (przejście nad torami - wiadukt drogowy w Al.Jerozolimskich) (info: Wojciech Janicki, 01-09-2008)

info: Od 1 września 2008 r. w związku z korektą rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich na p.o. Warszawa Aleje Jerozolimskie zatrzymują się pociągi osobowe relacji Warszawa Wschodnia-Czachówek Płd.-Warka-Radom-Skarżysko Kamienna-Warszawa Wschodnia (z wyjątkiem tzw. przyspieszonych), w tym zestawione z lokomotywy i wagonów piętrowych nowe składy typu push-pull.(info: Wojciech Janicki, 01-09-2008)

Opis infrastruktury: Na poziom peronów z wiaduktu prowadzą schody oraz windy osobowe (łącznie 4 dźwigi oddane do eksploatacji). (info: Wojciech Janicki, 01-09-2008)
Dane tabelaryczne
Województwo: mazowieckie
dodatkowe tory: są, zdatne do eksploatacji
budynki dworcowe: nie ma i nie było
budynki obsługi taboru: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: wiata nad peronem
semafory: świetlne
dojście na perony (przejścia nad i podziemne, windy…): Schody ruchome: brak;
Windy: czynne;
Przejście podziemne: nie ma i nie było;
Przejście nadziemne: czynne.
kasa/biletomat: Kasa: brak;
Biletomat: brak.
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 2
Krawędzie peronowe: 3
kody: ?
informacja pasażerska: Dynamiczna: brak;
Statyczna: gablot,y peronowe tablice duże.
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  6,167 Warszawa Zachodnia – Kraków Główny Osobowy (8)  
  6,068 Warszawa Zachodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie (445)  
  Warszawa Aleje Jerozolimskie – Okęcie  
  3,912 Warszawa Główna Towarowa – Warszawa Aleje Jerozolimskie (510)  
  Warszawa Aleje Jerozolimskie – bocznice  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Inne punkty należące do stacji
Warszawa Aleje Jerozolimskie R12
Znajdź stacje w pobliżu

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj wypowiedzi należą bezpośrednio do ich autorów i nie stanowią treści informacyjnej tej strony.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Warszawa Aleje Jerozolimskie

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...