OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra

Ostatnia zmiana: 2025-04-16

Opis ogólny
Przystanek osobowy w pobliżu dzielnicy Repty w Tarnowskich Górach. Dzisiaj w nazwie ma "Kopalnia Srebra", ale nie jest na jej terenie, a jedynie w pobliżu - 550 m pieszo. A nazwa ma zachęcić do tego, żeby wysiąść i zwiedzić.
Przystanek powstał w 1993 roku w miejscu, któremu najbliżej było do Zabytkowej Kopalni Srebra. Głównym celem było wysadzenie tam turysty żądnego podziemnych wrażeń.
Dane tabelaryczne
Województwo: śląskie
dodatkowe tory: rozebrano
budynki dworcowe: nie ma i nie było
budynki obsługi taboru: nie ma i nie było
zadaszenie peronów: nie ma i nie było
semafory: świetlne nieczynne
dojście na perony (przejścia nad i podziemne, windy…): Przejście podziemne: nie ma i nie było
Przejście nadziemne: nie ma i nie było
kasa/biletomat: nie ma i nie było
nastawnie, strażnice, posterunki:
wieża wodna: nie ma i nie było
perony: Perony: 1
Krawędzie peronowe: 1
Obraz
Linie przechodzące przez stację
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
  9,200 Bytom Wąskotorowy – Bibiela  
Stan linii « Pokaż/ukryj
Znajdź stacje w pobliżu

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj wypowiedzi należą bezpośrednio do ich autorów i nie stanowią treści informacyjnej tej strony.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...