fot. nieznany (przed 1905) opis ⇵
W lewym, dolnym polu najstarszy budynek dworca z końca XIX w, położony w widłach torów do Bystrzycy Kłodzkiej/Międzylesia i Stronia Śląskiego.
fot. Grzegorz Sarnecki (2000-04-28) opis ⇵
Widok na początek peronów od strony Kłodzka, na rozejściu się torów. Z prawej perony zachodnie, obsługujące ruch po lk 276, z lewej perony wschodnie, obsługujące ruch po lk 322. Pociąg stoi przy peronie 1, niewidocznym w kadrze (z prawej). Na pierwszym planie peron 2 z rozebranym torem peronowym. Po drugiej stronie żywopłotu peron 3, także pozbawiony toru i używany wtedy peron 4, wraz z niewielką grupą torów dodatkowych i magazynem towarowym, widocznym w tle. W klinie, pomiędzy peronami 2 i 3 widać zdewastowane budynki stacyjne: dworzec i nastawnię. Stacja już po zamknięciu w połowie lat 90. XX wieku i rozbiórce części układu torowego. Kierunek południowy.
fot. Jacek2004 (2007-04-15) opis ⇵
Przystanek w Krosnowicach, dawna stacja. Perony zachodnie (1 z lewej, 2, nieczynny, z prawej), obsługujące ruch po lk 276. Z prawej pozostałości zabudowań stacyjnych: dworca i nastawni. Widok w kierunku północnym (Kłodzko).
fot. Dominik Miedzianowski (2009-08-06) opis ⇵
Południowo-wschodnia głowica dawnej stacji, wschodnia grupa torów, obsługująca ruch po lk 322. Rozjazd rozpoczynający dawniej tor dodatkowy. Z prawej peron 4. Widok w kierunku południowo-wschodnim (Stronie Śląskie).
fot. Józef Czyż (2010-05-14) opis ⇵
Dawny budynek dworca (z prawej) i nastawnia dysponująca, obecnie obraz nędzy i rozpaczy. Na pierwszym planie nieczynny peron 2 (zachodni), obsługujący dawniej ruch po lk 276. Widok w kierunku wschodnim; w lewo Kłodzko, w prawo Bystrzyca Kłodzka/Międzylesie.
fot. Tomasz (2016-09-13) opis ⇵
Krosnowice Kłodzkie. Zdewastowana wiata na peronie 1. Z prawej pozbawiony toru peron 2; zachodnia część dawnej stacji, obsługująca ruch na lk 276. Widok w kierunku północnym (Kłodzko).
Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas. Uzupełnij dane
|
Napisz email do redakcji |
Jak dodać nowe zdjęcia?
Komentarze: ⇵
Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy.
Prezentowane tutaj wypowiedzi należą bezpośrednio do ich autorów i nie stanowią treści informacyjnej tej strony.
[Dodaj nowy komentarz]
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla
wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy
(moderację) bez podania przyczyny.