Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Janowiec Wielkopolski – Skoki (385)

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2016-09-25 (opisy, historia)

[Pokaż/ukryj poszczególne odcinki]
Punkt (województwo) km edycja km taryfowy edycja
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
0,000
 
 
  Gołaszewo  galeria (P)
6,427
 
 
  Mieścisko  galeria (P)
11,695
 
  16,765
 
 
węzeł  Skoki  galeria (P)
25,705
Stan linii « Pokaż/ukryj

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane pomoc | Napisz email do redakcji

Komentarze:

 • #1 Adrian K (2016-09-21 22:26:12)
  "W październiku 2015 roku zapadła decyzja Ministerstwa Infrastruktury o rozbiórce linii kolejowej nr 385 Skoki - Mieścisko - Janowiec Wielkopolski." Póki co, rozbiórka fizyczna jeszcze nie nastąpiła.
  Źródło: http://www.gloswagro…
  Moderacja Odpowiedz»
 • #2 Maciej (2016-09-23 16:08:51)
  Szkoda tej linii... Może warto podjąć akcję społeczną w celu ratowania szlaku kolejowego (mam na myśli pismo do obecnego ministra oraz zaineresowanych samorządów)? Moderacja Odpowiedz»
 • #3 (odp. na #2) Adrian K (2016-09-23 19:56:11)
  Wielkopolska wykazała brak zainteresowania tą linią nie robiąc rozjazdu przy modernizacji 356 w Skokach. W dodatku linia jest "międzywojewódzka". Janowiec Wielkopolski mimo swojej nazwy, leży już w Kujawsko - Pomorskim, jako jedyna stacja na tej linii. Ci co trochę się interesują koleją tutaj, wiedzą jaka jest polityka kolejowa "kujawsko-pomorskiego" tworu, szczególnie im dalej od Torunia. Wystarczy wspomnieć sprawę kujawsko-pomorskiej części 356. Z mojego "wywiadu" wynika że Janowiec ciąży najbardziej do Poznania. To połowa odległości między Bydgoszczą a Poznaniem w linii prostej. Oferta komunikacji publicznej jest bardzo kiepska. To jedno z tych miasteczek, które w znacznej mierze opiera się o indywidualny transport. L. ludności około 4100. Więc szanse na frekwencje są spore. Dodatkowo na trasie znajduje się Mieścisko (l. ludnosci 2500). No ale jakoś entuzjazmu samorządowców ani potencjalnych pasażerów brak. Linia nie funkcjonuje od 25 lat, ale gdy zawieszano ruch przez Janowiec nadal jeździły pociągi do Nakła i Gniezna(do 2000 roku). A ta linia nie zapewniała bezpośrednich połączeń z Poznaniem (należało się przesiąść na pociągi z Wągrowca). Linii szkoda, bo jako jedna z niewielu tutaj ma szanse na istnienie w ruchu aglomeracyjnym do Poznania. Niestety zabije ją granica województw, no bo to stwarza problemy decyzyjne. Moderacja Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze.Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania, bądź niezmieniającą przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Janowiec Wielkopolski – Skoki (385)

Przesuń Do zapisu Zamknij
Przesuń Zamknij