OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Linia Bydgoszcz Główna – Bydgoszcz Bielawy

Część linii Kutno – Piła Główna (18)
Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2025-06-03 (przebieg)

[Pokaż/ukryj więcej elementów]
Punkt (województwo) km km taryfowy
[Pokaż/ukryj poza zasięgiem]
0
   
   
Obraz
Stan linii « Pokaż/ukryj

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj wypowiedzi należą bezpośrednio do ich autorów i nie stanowią treści informacyjnej tej strony.

  • #1 Watermarines (2022-04-07 21:49:49)
    W książce "Węzeł kolejowy Bydgoszcz" są 2 zdjęcia z tej linii jak : 1. SN52 jedzie z Bydgoszczy Bielaw do Bydgoszczy Głównej (a potem do Kcyni?) już przy wyjeździe z Bydgoszczy Bielaw, 2. SN61 z Brodnicy do Bydgoszczy Głównej, gdzieś pomiędzy Główną a Bielawami.
  • #2 KolejmanWro (2024-08-16 15:48:08)
    Warto dodać adnotację, że z tego odcinka odchodziły dwie bocznice:
    1. Północna do zakładów MAKRUM, obecnie przeniesionych do Paterka (egzystują na terenie ZNTK), a na ich miejscu jest osiedle (Platanowy Park).
    2. Południowa, dłuższa, aż do Brdy. Na Niemieckiej mapie Messtischblatt napisano że kończy się na terenie gazowni, przy rzece. Obsługiwała też jakiś zakład, który po dewastacji stał się dawcą terenu pod FOCUS Bydgoszcz.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Linia kolejowa Bydgoszcz Główna – Bydgoszcz Bielawy

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...