OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Bocznice Jelcz Laskowice – bocznice

Odcinek:

Ostatnia zmiana: 2019-12-10

Nazwa: Jelcz Laskowice – bocznice

Stacje węzłowe:

  Fabryka Samochodów Jelcz
Pokaż na mapie ⇵
Legenda (Wygenerowano dnia: 2020-05-18) | Mapa prędkości (Wygenerowano dnia: 2020-05-01)
Stan linii « Pokaż/ukryj

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

  • #1 ACdVL (2019-12-10 20:55:36)
    Bocznica została rozebrana w 2011 roku. Widziałem zresztą rozbiórkę. Niektóre tory na terenie Jelczańskich Zakładów Samochodowych zostały rozebrane już w 2006 roku. Pamiętam ruch na tej bocznicy. Swego czasu na terenie zakładów istniała jeszcze kolejka wąskotorowa prowadząca ze składu drewna do stolarnii. Na dodatek za bramą miłoszycką za kotłownią istniało też odgałęzienie do dawnego Polmozbytu. Więcej powiedzą moje filmy, które nagrałem w tamtym czasie:

    Część 1: https://www.youtube.…

    Część 2: https://www.youtube.…
  • #2 ACdVL (2020-02-13 15:31:07)
    Dodam, że zanim zakład upadł (bo wprawdzie nadal robi wojskowe pojazdy, ale to nie to, co niegdyś..) na tyłach zakładu, za Bramą Miłoszycką istniała kotłownia również obsługiwana przez kolej. Kolej tam upadła najwcześniej, bo przed upadkiem Jelczańskich Zakładów Samochodowych. Dziś z tego co się orientuję - kotłownia ledwo zipie, a były plany budowy nowej, gazowej, przy targowisku niedaleko stacji PKP. Ciekawe jest to, że w planach była jej obsługa przez kolej. Temat niestety upadł..

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...