OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w największej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

27 lutego 2018 Lekka reorganizacja tagów i nowa pozycja – "budowy/remonty/rozbiórki".

8 lutego 2018 W związku z coraz większą liczbą zdjęć zgromadzonych w bazie wprowadzany nowy rodzaj galerii, będący połączeniem redakcyjnego wyboru kadrów, z najwyżej ocienionymi przez użytkowników. Rozwiązanie to ma na celu poprawę komfortu przeglądania zasobów Bazy.
Galeria ta będzie się tworzyć automatycznie, gdy dla danego obiektu uzbiera się wystarczająca ilość takich fotografii.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Leśnica
Leśnica

Jakub - przyszły MASZYNISTA (2019-08-17 13:40:11)

Masaż nogami od krzesła??? Co!?! :) ;) :D

Nakło Śląskie
Nakło Śląskie

Damian Stupień (2019-08-17 10:05:20)

Kilka scen z 1993r jeszcze czynnego zakładu - https://youtu.be/Slg…

Łąki Kozielskie
Łąki Kozielskie

Jakub - przyszły MASZYNISTA (2019-08-17 08:49:05)

I tak pomyśleć, że kiedyś tu była kolej, prawda? Szkoda takich linii :(

Przedmoście Święte
Przedmoście Święte

wasiukibic (2019-08-16 21:02:59)

W związku z tym, że zdjęcie Impulsa poleciało z uwagi na jakość, zamknę ze swojej strony wątek tutaj. W tej dyskusji każdy ma swoje racje ale upór niektórych użytkowników odnośnie pewnych spraw i ich niereformowalność (mimo wielokrotnych, grzecznych próśb i przedstawieniu argumentów) mnie zwyczajnie osłabia. Przechodząc do meritum: 1. Starajmy się być dla siebie jeżeli już nie mili, to choć kulturalni i rzeczowi, wystarczająco dużo gnoju jest obecnie w Polsce, żebyśmy dokładali do tego swoją cegiełkę. Osobiście uważam, że ciśnięcie sobie po kablu, wylewanie publicznie prywatnych żali czy polewka z czyjegoś wyglądu to słaby temat. 2. Może wartość pójść ścieżką Sławka Kurka, który prowadzi własny, bardzo ciekawy fotoblog dotyczący podróży po kraju, gdzie wrzuca większość swoich kadrów, a na Bazę Kolejową dodaje tylko te, o których wie, że wniosą tu coś konkretnego? 3. Większość z nas jest amatorami w zakresie fotografii i pewnie się to nie zmieni. Niejednokrotnie puszczałem gorszej jakości kadry, jeżeli nie było nic innego ale też starajmy się trzymać pewien minimalny poziom. 4. Dalsze dyskusje, uwagi proszę kolejny raz na priv. Jak tak dalej pójdzie to Naczelny wyłączy komentarze i tyle ugracie. Tym razem jak się wkurzy, to już go chyba nie będę odwodził.

Żegiestów
Żegiestów

Jakub - przyszły MASZYNISTA (2019-08-16 20:51:43)

No tak. Elementy infrastruktury wspaniale kontrastują z otoczeniem wczesnej wiosennej przyrody!

Brzoza Toruńska
Brzoza Toruńska

irek (2019-08-16 20:14:18)

Urokliwe i klimatyczne miejsce. Jednak czas przemija może i tam dotarły zmiany?

Zielona Góra Główna
Zielona Góra Główna

wasiukibic (2019-08-16 20:12:49)

Na szczęście jest to coraz powszechniejszy widok w Polsce. U naszych południowych i zachodnich sąsiadów w zasadzie jest to już standard.

Olsztyn Dajtki
Olsztyn Dajtki

irek (2019-08-16 20:12:28)

Czy ktoś się zapuszcza w te rejony? Chyba warto, sporo tam się zmienia .

Kołobrzeg
Kołobrzeg

irek (2019-08-16 20:10:53)

Odstawka czy emerytura :))

Rzeszów Główny
Rzeszów Główny

irek (2019-08-16 20:09:37)

Trzy "pokolenia" transportu szynowego :))

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...