OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Świebodzin
Świebodzin (woj. lubuskie)
Świebodzin
Świebodzin (woj. lubuskie)
Świebodzin
Świebodzin (woj. lubuskie)
Świebodzin
Świebodzin (woj. lubuskie)
Sławków
Sławków (woj. śląskie)
Hel
Hel (woj. pomorskie)
Hel
Hel (woj. pomorskie)
Szczecinek
Szczecinek (woj. zachodniopomorskie)
Zgorzelec Miasto
Zgorzelec Miasto (woj. dolnośląskie)
Zgorzelec Miasto
Zgorzelec Miasto (woj. dolnośląskie)
Nowy Sącz
Nowy Sącz (woj. małopolskie)
Nowy Sącz
Nowy Sącz (woj. małopolskie)
Nowy Sącz
Nowy Sącz (woj. małopolskie)
Nowy Sącz
Nowy Sącz (woj. małopolskie)
Nowy Sącz
Nowy Sącz (woj. małopolskie)
Krobia Miasto
Krobia Miasto (woj. wielkopolskie)

Obiekty ostatnio skomentowane

Bartoszyce
Bartoszyce

wasiukibic (2019-11-12 22:46:42)

Gdyby tylko województwo warmińsko-mazurskie było zainteresowane dostosowaniem sieci kolejowej do współczesnych potrzeb (olsztynocentrycznych), a nie bazowanie na siatce, gdzie najważniejszym miastem w Prusach Wschodnich był Królewiec. A przewozy towarowe wzięły w łeb na początku lat 90. XX wieku - wcześniej przez Głomno pchano mnóstwo towarów do Obwodu Kaliningradzkiego.

Zdzieszowice
Zdzieszowice

Cezary Mirowski (2019-11-12 21:59:26)

Właśnie Indianin Lakshmi zaczął proces wygaszania wielkiego pieca w Sędzimirze. Produkują m.in. szyny, te najdłuższe 120 m też, jak i inne wyroby stalowe dla kolejnictwa.

Radoszyn
Radoszyn

Sławek (2019-11-12 13:09:24)

Ten budynek należy do nadleśnictwa i znajdowały się w nich biura kolejowej składnicy drewna

Nowy Sącz
Nowy Sącz

Krzysztof Zając (2019-11-12 07:38:26)

Dzięki za wyjaśnienie. Poprawiam opis.

Nowy Sącz
Nowy Sącz

Tomasz (2019-11-12 00:09:14)

Pewnie w takim samym błędzie jak i moje przypuszczenia kto to taki kol pr :)) Więc Jacku sam widzisz coś w tych plotkach musi być na +.

Ciosaniec Pomorski
Ciosaniec Pomorski

Marcin (2019-11-11 23:32:18)

Przeczytałem właśnie książkę autora zdjęcia dworca sprzed 1945 roku, pana Horsta Kantaka 'Erinnerungen an Hasenfier'. Czy ma Pan może więcej zdjęć / ujęć terenu tego nieistniejącego już dworca? Pozdrawiam!

Wałbrzych Szczawienko – Mieroszów (– Meziměstí) (291/482/869)
Wałbrzych Szczawienko – Mieroszów (– Meziměstí) (291/482/869)

Dawid Jastrzębski (2019-11-11 22:46:06)

Hmm to wyszła mała pomyłka za którą uprzejmie przepraszam. Chodzi w takim razie o ten wiadukt na zdjęciu z 2003 u szefa.

Żagań
Żagań

tomimaki (2019-11-11 20:00:30)

Elbląg, Kwidzyn, Iława Główna, Jabłonowo Pomorskie, Kowalewo Pomorskie.

Trzebież Szczeciński
Trzebież Szczeciński

Marcin (2019-11-11 17:32:48)

Jeszcze dochodził zbiorowy skład

Jerzmanki
Jerzmanki

Tommt (2019-11-11 16:19:05)

Czy już wiadomo kiedy linia będzie zelektryfikowana?

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...