OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Gołańcz
Gołańcz

zenOBeK (2020-06-02 12:42:51)

;).... miałem takie samo skojarzenie..... Fajne zdjęcie, ale ten "shot" psuje wszystko. :)))

Lubin
Lubin

wasiukibic (2020-06-02 11:37:59)

Powiedziałbym raczej, że zryta do gołej ziemi i zbudowana od nowa (poza nastawniami).

Lubin
Lubin

wasiukibic (2020-06-02 11:36:28)

Jeżeli nie przeszkadza Ci średnia jakość obrazu, to masz go tutaj: https://www.bazakole…

Stargard – Siekierki (– Neurüdnitz) (411)
Stargard – Siekierki (– Neurüdnitz) (411)

wasiukibic (2020-06-02 11:21:06)

Z jednej strony zacny pomysł, spinający oba brzegi Odry i udostępniający szerokiej rzeszy turystów pieszych i rowerowych kapitalny obiekt inżynieryjny. Z drugiej strony - szkoda trochę tego stanu uśpienia, w jakim zastałem to miejsce w kwietniu 2018 roku. Podczas gdy na sterylnie wykoszonym brzegu niemieckim kręciły się tłumy rowerzystów, robione grille, grała muzyka, po stronie polskiej poza mną byli tylko pojedynczy wędkarze i przyrodnicy - idealne miejsce, gdy ktoś szukał ciszy i miejsca na ucieczkę od tłumów i zgiełku, a wręcz od ludzi w ogóle. Po przebudowie mostów i wytyczeniu nowych szlaków rowerowych, to wszystko zginie, tak jak zginęło w Stanach.

Motarzewo
Motarzewo

Bronisław Dolniak (2020-06-02 09:39:50)

Jest już dobrze. Dziękuję za uwagi.

Olsztyn Główny – Ełk (219)
Olsztyn Główny – Ełk (219)

Dawid Jastrzębski (2020-06-02 09:14:19)

Będzie wzbogacona oferta o pociągi spółki PKP IC na tej linii i nawet wcześniej bo może od końca października 2020. Wszystko można sprawdzić już na rozkładach na stronie portalpasazera.pl. I nie tylko na odcinku Szczytno-Ełk tylko w kwestii tej linii to na odcinku Olsztyn Główny-Ełk.

Żagań
Żagań

Olek Dron2 (2020-06-02 08:55:43)

To Dom Kolejarza. Jest w coraz gorszym stanie

Ścinawka Średnia – Otovice Zastávka
Ścinawka Średnia – Otovice Zastávka

Jacek2004 (2020-06-01 23:17:38)

Ładna fotka! Ciekawe czy i ta linia kiedyś odżyje w ruchu pasażerskim.

Rzepin
Rzepin

wasiukibic (2020-06-01 23:13:36)

O ile dobrze kojarzę - w kadrze widzimy rampę przy torze 32a. Plac ładunkowy i rampy 36 i 38 znajduje się wzdłuż peronu 5 (w zasadzie vis a vis niego). Natomiast 150 i 152 obsługują terminal celny, również na południe od peronu 5. Wszystkie te obiekty są położone w części stacji obsługującej Nadodrzankę; wszystkie rampy są też zwrócone stroną czołową w kierunku spadku kilometraża. Sam jestem ciekaw, skąd to rozróżnienie, bo przejrzałem z ciekawości swoją literaturę kolejową i nic na ten temat nie znalazłem, także w dostępnej w necie normie: http://bc.pollub.pl/…

Tuchola – Koronowo (241)
Tuchola – Koronowo (241)

Dariusz Wenta (2020-06-01 19:41:49)

By obsłużyć bieżące okrojone połączenia i wykonać przeglądy na poziomie P3 w POLREGIO już brakuje taboru. Dorzucić należy dalej problem wyjących PES w POLREGIO, bo PKP SKM sobie z problemem poradziła. A gdzie tu jeszcze na wakacje wytrzasnąć SA138 ?? Ambitny plan. Prędzej wrócą połączenia na linii 256 niż 241.

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...