OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Kalisz Wąskotorowy
Kalisz Wąskotorowy

wasiukibic (2020-07-01 22:36:13)

Pierwsze dni po postawieniu tego pomnika można dostać palpitacji serca wracając/wychodząc z domu.

Obrzyca
Obrzyca

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-07-01 22:30:20)

Z tym że prawidłowa lokalizacja tego przystanku to 1 km na wschód od wskazanego miejsca: https://goo.gl/maps/… 50 lat temu już tego nie było. Tory co prawda dochodziły w ten rejon od strony Malty ale na teren fabryki domów. Wcześniej, 600 m dalej na wschód, przed ul. Piłsudskiego była rozlewnia gazu która też korzystała z torów bocznicy. https://goo.gl/maps/… Została zlikwidowana stosunkowo niedawno, krótko przed Smoleńskiem.

Obrzyca
Obrzyca

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-07-01 22:23:24)

Teraz jest tu Skansen: https://pl.wikipedia…

Obrzyca
Obrzyca

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-07-01 22:22:48)

Już jest. W strefie G Parku Rataje urządzono skansen Średzkiej Kolei Powiatowej. https://pl.wikipedia…

Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna (– Harrachov) (311/590)
Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna (– Harrachov) (311/590)

wasiukibic (2020-07-01 21:50:06)

Z tego, co tu stoi napisane, to Dolina Białego Potoku, a w tle widoczny szczyt ze schroniskiem Wysoki Kamień, byłby to więc wjazd do Szklarskiej Poręby Górnej od strony Jeleniej Góry.

Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna (– Harrachov) (311/590)
Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna (– Harrachov) (311/590)

wasiukibic (2020-07-01 21:25:42)

Gmach w tle to obecnie NZOZ Szpital Chorób Płuc i Nowotworów "IZER-MED" przy ul. Sanatoryjnej: https://fotopolska.e…

Aleksandrów Kujawski
Aleksandrów Kujawski

wasiukibic (2020-07-01 21:04:55)

SKPL miały tu wkroczyć ze swoimi motoraczkami ale coś jak widać nie pykło. Michale, absolutnym skandalem to jest to, że kilka miesięcy temu miłościwie nam panujący PAD podpisał z wielką pompą ustawę Kolej +, która ma za zadanie przywrócić zlikwidowane połączenia kolejowe do miast takich jak Ciechocinek, podczas gdy tutaj zadaniem nie do przeskoczenia jest sfinansowanie połączeń na istniejącej i przejezdnej linii kolejowej, gdzie wystarczyłoby podstawić tabor, którym państwowy przewoźnik już dysponuje. Myślę, że najlepsi kabareciarze nie potrafiliby wymyślić lepszego skeczu.

Ostróda – Morąg (257)
Ostróda – Morąg (257)

tomimaki (2020-07-01 20:27:13)

Szkoda. :/ Chciałem wybrać się tam. Być może jakieś zdjęcia z okolic Kliniaka zrobić. Będzie trochę "dłuższa" droga...

Miłomłyn
Miłomłyn

Wojciech Frykowski (2020-07-01 18:32:20)

Podczas robienia tego i innych zdjęć poszedłem dalej po torach, ale po kilkuset metrach prawy tor był już "przerwany" - trwała już przebudowa drogi nr 7. Mogłem zrobić fotkę, szkoda.

Miłomłyn
Miłomłyn

Wojciech Frykowski (2020-07-01 18:25:51)

Prawy tor to była bocznica do tartaku. Kilkaset metrów wzdłuż ul.Kolejowej. Na terenie tartaku był rozjazd na dwa tory.

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...