OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Galeria zdjęć użytkownika Krzysztof Bach

Sortuj wg Filtr tagów
Obraz
Odsłon (od 12 maja 2014): 497
Rogów Sobócki – kolejka
powiększ
Autor: Krzysztof Bach
data: 2014-02-22;
Widok na miejsce gdzie tor wąskotorowy dochodził do bocznicy kolejowej w zachodniej części dawnej stacji. Linia wąskotorowa, biegła do cegielni w Stradowie koło Zachowic, posiadała również odnogę około 2 km do Wojnarowic. Następnie widać krawędź peronową (jedną z dwóch, chociaż w opisie stacji jest O). Więcej informacji; http://dolny-slask.org.pl/531082,Rogow_Sobocki,Przystanek_kolejowy_Rogow_Sobocki_d_stacja.html.

Linia: Rogów Sobócki – kolejka

Obraz
Odsłon : 529
Niemcza
powiększ
Autor: Krzysztof Bach
data: 2016-03-24;
Jest to dawny dworzec w Niemczy, obecnie prywatny budynek mieszkalny. Ten ślepy dworzec kolejowy funkcjonował jako końcowy przy linii kolejowej Strzelin-Niemcza przez Łagiewniki przez około 10 lat, potem jeszcze jako bocznica. Stoi przy Lipowej nr 5 i tędy miała być prowadzona linia kolejowa do Dzierżoniowa przez Gilów, która nigdy nie została zrealizowana. Dziwne że ten drugi dworzec jest mniej okazały od tego mało znanego. Moje zdjęcie jest pierwsze które można znaleźć w sieci z tym zapomnianym dworcem.

Stacja: Niemcza

Obraz
Odsłon : 205
Przystronie Śląskie
powiększ
Autor: Krzysztof Bach
Przesłał: Krzysztof Bachiński; data: 2017-04-09;
Widok na dawną stację z kierunku południowego. Na pierwszym planie betonowe podkłady, prawie nowe. Na lewo od dawnego szlaku znajdowała się bocznica a dalej równolegle biegła droga, która za drzewami i budynkami stacyjnymi, przecinała torowisko. Sygnalizuję że to pierwsze zdjęcie tego nieistniejącego obiektu, dodam że dość malowniczo położonego.

Stacja: Przystronie Śląskie

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...