OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Nowy Dwór Mazowiecki

Ostatnia zmiana: 2018-05-27

<== | Galeria | ==>
Data: 2017-09-19
Autor: Michał Sosnowski
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2017-09-19

Galeria użytkownika

Widok w kierunku Legionowa, Warszawy.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: perony/rampy/place/zadaszenia; infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne; szlak (trasa)/pojedyncze tory; pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne; panoramy/widoki ogólne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 77
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Marek Potocki (2017-09-19 18:37:40)
    Michale, taka propozycja – przytnij nieco od góry, żeby usunąć krawędź tablicy. Będzie lepiej. Odpowiedz»
  • #2 (odp. na #1) Michał Sosnowski (2017-09-19 18:39:45)
    Poprawiłem, dzięki za radę. Odpowiedz»
  • #3 (odp. na #2) Marek Potocki (2017-09-19 18:57:40)
    Dziękuję :) Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Nowy Dwór Mazowiecki

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...