OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Grotniki Drawskie

Ostatnia zmiana: 2019-06-11

<== | Galeria
Data: 2018-04-28
Autor: Tomasz
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2019-06-13

Galeria użytkownika

Grotniki Drawskie, widok w kierunku Złocieńca.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: infrastruktura torowa/rozjazdy/równie stacyjne; szlak (trasa)/pojedyncze tory.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 299
: 6

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 djSon (2019-06-14 14:05:13)
  Wojsko wyremontowało skrawek linii tylko po to, by go nie używać.
 • #2 Stanisław Pikul (2019-06-14 14:50:28)
  Ale to właśnie specyfika wojskowych bocznic - mają być przejezdne by mogły być użyte. Zresztą, zdaje się, dopiero w tym roku ma się zacząć prawdziwy remont - od Grotnik aż do Drawna. Koniec remontu za 7 lat.
 • #3 Jacek (2019-06-16 13:07:44)
  W okolicach przystanku położone są podkłady z byłej NRD które bardzo lubią pękać w naszych torowiskach,także i tak trzeba się ich pozbyć bo za jakiś czas zostanie po nich tylko kupa gruzu czego przykładem jest linia Stargard - Głazów.
 • #4 (odp. na #3) Stanisław Stanisław (2019-06-16 13:41:27)
  A mam wielką prośbę, czy może wiesz jak cechowane są te podkłady z byłego NRD, jakie oznaczenia na nich widnieją ? A może masz zdjęcie takiego podkładu ? Nie ukrywam, że temat szyn, łubków, podkładów i całej tej otoczki składającej się na torowisko, szczególnie mnie interesuje. Może się też zdarzyć, że na podkładach na pierwszy rzut oka nic nie widać, jednak po bliższym przyjrzeniu się, zazwyczaj można na nich znaleźć jakieś oznaczenia. Niekiedy jest to np. cały komplet oznaczeń, niekiedy tylko jedna litera i/lub rok produkcji lub sama końcówka roku produkcji, albo tylko jakiś pojedynczy symbol (np. w kształcie greckiej litery omega). Zdarza się, że symbole występują na obu krańcach podkładu jednocześnie lub np. tylko po środku podkładu. W tym temacie, zarówno podkładów stalowych, betonowych / strunobetonowych jak i drewnianych (bo i na drewnianych zdarzają się metalowe znaczniki zwane "pinezką") jest jednak wiele do odkrycia i zidentyfikowania.
 • #5 Jacek (2019-06-16 14:06:35)
  Jeden typ to beton na podwójne wkręty ,a drugi typ jest na pojedyncze wkręty tyle że w środku z obu stron się zawęża do środka łukowo,oba są krótsze od polskich (nie mierzyłem jeszcze ich) i są stosowane tylko dla szyn S49.Jeden to typ BS56 , drugi BS86 nie pamiętam czy na nich coś pisze ale bardzo rzucają się w oczy.
 • #6 Jacek (2019-06-16 14:15:29)
  Jeden typ widać w galerii Grotniki ,a drugi w galerii L223 przystanek Dąbrówka Kobułcka.

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Grotniki Drawskie

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...