OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Łęknica

Ostatnia zmiana: 2018-05-10

<== | Galeria | ==>
Data: 2015-06-05
Autor: wasiukibic
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2015-06-06

Galeria użytkownika

Altanka dla pragnących odpoczynku rowerzystów. Stoi na terenie dawnych peronów. Za nią budynek dworca.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: pozostałości/starotorza/dawne równie stacyjne.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 303
: 2

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Radzoo (2018-01-12 01:44:26)
    Jeśli zauważycie, to forma i detalami pragnęliśmy podkreślić, że to trasa rowerowa po dawnej linii kolejowej. Okiennko w wiacie ma forme z okien w budynkach stacji, zas parapet ma przypominac okienko kasowe. Na tablicach wypalone torowisko i znak szlaku górniczo kolejowego Odpowiedz»
  • #2 wasiukibic (2018-01-12 11:16:05)
    Jak dobrze rozumiem jesteś jednym z organizatorów tej ścieżki? Czy także Ty "załatwiałeś" te historyczne foty pociągów i zakładów przemysłowych na tablicach informacyjnych? Bardzo by mi zależało dotrzeć do ich właścicieli, gdyż przekopałem internety w poszukiwaniu fotek żywej stacji ale żaden z moich zaprzyjaźnionych Mikoli nie posiada nic takiego w swoich zbiorach. Najwcześniejsze foty podesłał mi Kurt Siegen ale to już był rok 2000, a więc po zawodach. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Łęknica

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...