OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Wróblin Głogowski

Ostatnia zmiana: 2016-09-04

<== | Galeria | ==>
Data: 2017-07-01
Autor: Robert Końpa
Napisz e-mail
http://facebook.com/robert.konpa
Zamieszczono: 2017-09-26

Galeria użytkownika

Budynek dworca od strony podjazdu, widok w kierunku północno-wschodnim. W lewo Nowa Sól, w prawo stacja Głogów.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' po każdorazowym uzyskaniu zgody autora [?]

Tagi: budynki dworcowe.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 194
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Tommt (2017-09-30 12:45:01)
    "Budynek dworca od strony wioski." od jakiej wioski skoro ta stacja znajduje się w Głogowie? Prośba o poprawienie opisu. Odpowiedz»
  • #2 wasiukibic (2017-10-01 01:19:27)
    Dzięki za info, faktycznie stacje Wróblin Głogowski i Krzepów znajdują się obecnie na terenie Głogowa, tylko nazwy nie zostały zaktualizowane przez PLK i stąd te kuriozalne nieporozumienia. Opisy zostały uzupełnione, mam nadzieję, że autorzy zdjęć się nie obrażą :) Ponadto jako ciekawostkę dodam, że dawna wieś Wróblin Głogowski od dobrych kilkunastu lat jest prawie całkowicie wysiedlona i zrównana z ziemią. Obecnie stoi tam (a może już stało?) jedno gospodarstwo, w którym kręcili się jacyś ludzie i opuszczony kościół. Podobny los spotkał Rapocin i Bogomice (po drugiej stronie Odry) oraz częściowo Żukowice. Odpowiedz»
  • #3 (odp. na #2) Tommt (2017-10-12 20:36:14)
    Co nieco o tym wiedziałem ale dziękuję za informację:) Co do nazw stacji to mogliby je zmienić na Głogów Wróblin i Głogów Krzepów wtedy nikt nie miałby żadnych wątpliwości gdzie się znajduje. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Wróblin Głogowski

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...