OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Obora

Ostatnia zmiana: 2015-09-27

Wyślij nowe pliki »

| pokaż też kiepskie [Wersja podstawowa]

Obraz
Odsłon : 1346
: 1
powiększ
Autor: Krzysztof Brankowski
data: 2017-04-24;
Przejazd na drodze do Arboretum Bramy Morawskiej – widok od strony Bytomia.
Niektóre źródła podają, że tuż za tą drogą(kilometr około 63.1) znajdował się przystanek Racibórz Park (Ratibor Stadtwald), który po wojnie otrzymał nazwę Obora, chociaż nie był już czynny.
Widoczny na fotce tor należy do nieczynnej linii nr 176, którą na tym odcinku poprowadzono po śladzie rozebranej wąskotorówki.
Tagi: przejazdy i przejścia naziemne (drogowe), panoramy/widoki ogólne
Obraz
Odsłon : 494
powiększ
Autor: Krzysztof Brankowski
data: 2017-04-24;
Osobiście skłaniam się ku temu, że przystanek Racibórz Park(Ratibor Stadtwald) znajdował się gdzieś w tym miejscu(kilometr około 63.8).
Widok z drogi do restauracji „Leśna” – tuż za placami znajduje się duży parking.
Po wojnie przystanek otrzymał nazwę Obora, chociaż nie był już czynny(PKP miały zamiar go otworzyć, na linii normalnotorowej nr 176 poprowadzonej po śladzie wąskotorówki, ale ostatecznie do tego nie doszło).
Znak STOP stoi oczywiście przed przejazdem na nieczynnej linii 176.
Tagi: panoramy/widoki ogólne

Zdjęcia publikowane w tym serwisie w większości otrzymujemy od internautów i zakładamy, że mają oni prawo do ich przesyłania. Jeżeli trafisz na materiały naruszające Twoim zdaniem czyjeś prawa autorskie, skontaktuj się z nami (adres w stopce).

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Komentarze:

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Stacja kolejowa Obora

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...