OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Zdjęcia nieprzypisane

Galeria
Data: 1906-08-06 (???)
Autor: nieznany
Przesłał: subsens
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2020-06-04

Galeria użytkownika subsens

Galeria autora nieznany

Prywatne zdjęcie wysłane pocztą w sierpniu 1906 z miejscowości, której rozwój uwarunkowała Ostbahn. Sfotografowany odcinek mógł należeć do Ostbahn, bądź łączyć się z linią wybudowaną lub przejętą przez Ostbahn blisko tej miejscowości - litery w środku nazwy to chyba… AB… (RB?). Wiadukt mógł przetrwać, zostać przebudowany, zlikwidowany w całości, lub pozostawić po sobie relikty w postaci przyczółków, albo tylko fundamentów. W 1906 ława pod jeden tor, pozorna asymetria wynika z poprowadzenia linii telegraficznej z prawej strony (pięć izolatorów wiszących na zastrzale, w tle słupy). Jeżeli jest to spacer poobiedni, to patrzymy teraz mniej więcej na wschód.

Licencja: Nie można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' [?]

Tagi: mosty/wiadukty/estakady/przepusty; szlak (trasa)/pojedyncze tory; wydarzenia i ludzie.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 2448
: 4

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 octanq (2020-06-22 13:55:34)
  1. Nie za bardzo rozumiem. Czy to jest pocztówka, czy prywatne zdjęcie?
  2. Wydaje mi się, że linia skręca w oddali w lewo.
  3. Z nazw pasowałoby Alt Karbe, ew. Alt Carbe (Stare Kurowo).
 • #2 Jacek (2020-06-22 15:11:41)
  Nazwa posterunku może pasuje ale tam tory nie idą żadnym wykopem dopiero za Nowym Drezdenkiem w stronę Starych Bielic, a w stronę Kostrzyna wykop dopiero jest pod samym Kostrzynem, na Warnikach.
 • #3 (odp. na #1) Paweł Skup (2020-06-22 18:45:51)
  1. W tamtych czasach papier fotograficzny w formacie pocztówki (dziś 10x15) bardzo często miał z drugiej strony szablon pocztówki. Zresztą nazwa nie wzięła się ot tak. Tu akurat nic dziwnego.
  2. Też odnoszę takie wrażenie, że skręca. Na wprost jest skarpa.
  3. Należy pamiętać, że Ostbahn to nie tylko linia Berlin-Królewiec. Spółka zbudowała i przejęła bardzo dużo torów na Pomorzu, w Pn. Wielkopolsce, Marchii Wschodniej i w Prusach Wschodnich.
  Pocztówka została nadana do Falkenwalde na Pomorzu, to jest wioska na pn. od Szczecina, dzisiejsze Tanowo. Rzeczywiście Alt Karbe pasuje do stempla, natomiast linia w tej miejscowości wiedzie bardziej nasypem niż wykopem. Krótki wykop jest dopiero za Zwierzynem na zachód i za N. Drezdenkiem na wschód. To w ogóle nie wygląda jak próg Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej, który jest widoczny niemal od (Bydgoszczy) Piły do Gorzowa.
 • #4 (odp. na #3) octanq (2020-06-23 01:34:48)
  Dzięki za ciekawe informacje.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Zdjęcia nieprzypisane

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...