OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Zdjęcia nieprzypisane

Galeria
Data: 1903
Autor: nieznany
Przesłał: Maciej Knychała
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2021-10-07

Galeria użytkownika Maciej Knychała

Galeria autora nieznany

Fotografia przedstawiająca eksperymentalny wagon elektryczny Pruskiej Kolei Wojskowej.
Źródło: M. Urbaniak, Skok w nowoczesność [w:] Polityka, Pomocnik Historyczny. Dzieje Niemców. Historia aż nazbyt bogata, nr 5/2021, s. 68.
Prawa autorskie do fotografii prawdopodobnie wygasły.

Licencja: Materiały urzędowe i archiwalne (prawa wygasły) [?]

Tagi: tabor; wydarzenia i ludzie.

Zaproponuj tagi

Podobiekty:

Dodaj podobiekty
Odsłon : 317
: 4

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

 • #1 ref (2021-10-08 10:12:13)
  Testy odbywały się pod Berlinem na trasie Marienfelde - Zossen.
 • #2 Mszkl (2021-10-08 10:29:08)
  Na prąd trójfazowy, jak widać po budowie pantografu.
 • #3 subsens (2021-10-13 02:22:19)
  Z miesiąc wstecz rozkminialiśmy austriackie wagony zrzucone z toru oporowego na nasypie. Pojawił się Gość, który bez trudu zidentyfikował prawosławną świątynię na peryferiach Lwowa. I kiedy już stacja Podzamcze zaczęła wyzierać ze starych map, bo _żadnych_ innych danych internety nie chciały zwymiotować, zdjęcie zniknęło z uwagi na zasięg Bazy. IMHO mogłoby sobie cichutko wisieć dalej, ze względów różnych, niekonicznie racjonalnych. Np. jako pamiątka - jeżeli nie tamtego, coraz bardziej odległego miejsca, to chociaż wspólnej rozkminy.

  Ale tu, skoro od początku stało napisane, że sfotografowano wagon (Królewsko-) Pruskiej Kolei Wojskowej, to jaka pieprzona przesłanka spowodowała wysłanie tego do Bazy i czemu miałaby służyć identyfikacja miejsca?
 • #4 (odp. na #3) wasiukibic (2021-10-13 07:55:02)
  Na czas wykonania zdjęcia pod Zaborem Pruskim znajdowała się ok 1/3 ziem współczesnej Polski, która wchodzi w zakres zainteresowania OBK, do którego z kolei nie wchodzą ziemię należące niegdyś do I czy II RP, a obecnie leżące na terytorium innych państw. Wynika to z czystego pragmatyzmu, związanego z dużymi utrudnieniami pozyskiwania materiałów z krajów byłego ZSRR. Jednak wciąż jeszcze mam cichą nadzieję (i chyba nie tylko ja), że w przyszłości będzie pisało się o Lwowie, jako mieście leżącym w granicach Polski.

[Dodaj nowy komentarz]

Sekcja komentarzy służy wymianie informacji, poglądów, oraz innych informacji pomiędzy użytkownikami Bazy. Prezentowane tutaj treści nie mogą być odbierane jako oficjalne stanowsko administratorów strony w jakiejkolwiek kwestii.
Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku | Napisz email do redakcji | Jak dodać nowe zdjęcia?

Stacja kolejowa Zdjęcia nieprzypisane

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...