OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Zdjęcia nieprzypisane

Galeria
Data: pomiędzy 1939 a 1940
Autor: nieznany
Przesłał: Maciej Knychała
Napisz e-mail
https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/16210/7a8623e1400117a911cfee4f27211982/
Zamieszczono: 2018-04-12

Galeria użytkownika

"Wąskotorowa linia kolejowa".
Źródło (wraz z powyższym cytatem): Narodowe Archiwum Cyfrowe, sygn. 2-7743.

Licencja: Materiały urzędowe i archiwalne (prawa wygasły) [?]

Tagi: szlak (trasa)/pojedyncze tory; tabor.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 437
: 2

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 irek (2018-04-12 13:10:56)
    Czy aby to zdjęcie nie pochodzi z tej samej linii, co te zdjęcia? Inne jedynie miejsce. https://www.bazakole… https://www.bazakole… Bardzo często, materiały nawet w poważnych instytucjach są niewłaściwie opisane/przypisane. Odpowiedz»
  • #2 Piottr (2018-06-10 15:24:25)
    To nie jest wąskotorowa linia kolejowa, tylko wąskotorowa kolejka budowlana, położona na nasypie normalnotorowym. O tym, że normalnotorowy, świadczy wysokość, szerokość promień łuku i linia teletechniczna, nie robiąca wrażenia tymczasowej. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Zdjęcia nieprzypisane

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...