OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Kartuzy

Ostatnia zmiana: 2017-10-26

<== | Galeria | ==>
Data: 2017-10-01
Autor: Dawid Jastrzębski
Napisz e-mail
Zamieszczono: 2017-10-02

Galeria użytkownika

Budynek nastawni Ky w Kartuzach w bardzo dobrym stanie. Tu rozgałęziają się dwie linię 214 i 229. Widok w kierunku 229, Dzierżążna po lewej 4,8 km. patrząc w lewo. oraz 214, Somonina 7,6 km patrząc w prawo.

Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora [?]

Tagi: budynki do obsługi taboru; budynki związane z prowadzeniem ruchu.

Zaproponuj tagi

Podobiekty: .

Dodaj podobiekty
Odsłon : 266
: 3

Zaloguj się by móc zagłosować.

Obiekty:

Komentarze:

  • #1 Twardowski (2018-05-15 22:08:14)
    Powinno byc chociaz jedno okno dla obserwacji szlaku czy terenu stacji... Odpowiedz»
  • #2 (odp. na #1) ... (2018-05-16 11:16:37)
    kamery ? Odpowiedz»
  • #3 (odp. na #2) wasiukibic (2018-05-16 21:05:15)
    W przypadku awarii kamer? Najprostsze rozwiązania są czasem najlepsze. Odpowiedz»

[Dodaj nowy komentarz]

Bardzo prosimy o zamieszczanie komentarzy merytorycznych i napisanych w sposób kulturalny. Dzięki temu czytanie ich będzie dla wszystkich przyjemniejsze. Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucania, usuwania, bądź niezmieniającą merytorycznego przekazu ingerencję w treść komentarzy (moderację) bez podania przyczyny.

Jeżeli masz jakieś materiały, które powinny Twoim zdaniem znaleźć się na tej stronie - wyślij je do nas.
Uzupełnij dane  | Zgłoś redakcji uwagi do pliku |Napisz email do redakcji |

Stacja kolejowa Kartuzy

Do zapisu

Wyobraź sobie, że chcesz dowiedzieć się czegoś o linii kolejowej. Na przykład kiedy powstała, jaki miała prześwit, co i z jaką prędkością nią jeździło. Jakie są na niej obiekty inżynierskie, a jakie były. Jakie stacje, przystanki bocznice… No po prostu wszystko.
Myślisz sobie – niewykonalne. Takich danych nie ma, albo są nie do wygrzebania z archiwum. Też tak myślałem, aż wpadł mi w ręce opracowany przez niezastąpionego szperacza w archiwach Jarosława Szczuryka Vel Szczerbę "Historyczny opis linii Łuków – Lublin". Pozycja jest może niegruba (raptem 76 stron), ale niezwykle skondensowana. Nie ma tam opisów przyrody, wycinków z gazet, czy wspomnień. Tylko tabele z danymi, mapy i to wszystko przeplecione archiwalnymi zdjęciami.

Jeśli interesuje cię historia tej linii i chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, to nie szukaj dalej. Lepszego źródła nie ma. Aby wejść w posiadane tego opracowania skontaktuj się z autorem: Napisz e-mail

Trwa zapis, proszę czekać...